Käibedeklaratsiooni ja aruannete esitamine

Käibemaksuga maksustamise periood on kalendrikuu. Nii käibedeklaratsiooni kui ühendusesisese käibe aruande esitamise tähtaeg on maksustamisperioodile järgneva kuu 20. kuupäev. Käibedeklaratsiooni ja ühendusesisese käibe aruannet saab esitada e-teenuste keskkonnas e-MTA, sisestades andmeid käsitsi või laadides XML- või CSV-formaadis failist. Käibedeklaratsiooni on kõige mugavam saata Maksu- ja Tolliametile X-tee kaudu ettevõtte raamatupidamistarkvarast.

Käibedeklaratsiooni esitamine e-teenuste keskkonnas e-MTA.

deklaratsiooni esitama

Ühendusesisese käibe aruande esitamine 
e-teenuste keskkonnas e-MTA.

Aruannet esitama

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Uue päringu tegemine

  • Uue päringu tegemiseks on nupp „Uus päring“. Sellele nupule vajutades kuvatakse aken, kus saab valida perioodi (aasta ja kvartali) ning päringu käivitada. Nupuga „Esitan päringu“ tehakse etteantud perioodi kohta päring kõikidesse riikidesse.
  • Vaikimisi on aasta ja kvartali valikuna eeltäidetud kõige hilisem kvartal, mille kohta saab päringu teha.
  • Kuna päring võtab aega, siis kuvab pärast päringu esitamist süsteem teavituse „Päringu tegemine võtab aega umbes … minutit“ ja seni, kuni etteantud aeg ei ole möödas, vastust vaadata ei saa.
  • Kui vastus on koostatud, siis tuleb vastuse vaatamiseks vajutada nupule „Vaatan vastust“. Juhul kui mõned riigid ei ole veel vastanud või on vastanud veaga, siis on võimalik vastuseta ja veaga riikidesse uuesti päring saata lingiga „Esitan päringu uuesti“. Päringut on võimalik selle lingi kaudu uuesti teha seni, kuni vastus on saabunud.

Viimati uuendatud 14.05.2021

Viimati uuendatud 06.10.2022

Kas sellest lehest oli abi?