Käibedeklaratsiooni ja aruannete esitamine

Käibemaksuga maksustamise periood on kalendrikuu. Nii käibedeklaratsiooni kui ühendusesisese käibe aruande esitamise tähtaeg on maksustamisperioodile järgneva kuu 20. kuupäev. Käibedeklaratsiooni ja ühendusesisese käibe aruannet saab esitada e-teenuste keskkonnas e-MTA, sisestades andmeid käsitsi või laadides XML- või CSV-formaadis failist. Käibedeklaratsiooni on kõige mugavam saata Maksu- ja Tolliametile X-tee kaudu ettevõtte raamatupidamistarkvarast.

Käibedeklaratsiooni esitamine e-teenuste keskkonnas e-MTA.

deklaratsiooni esitama

Ühendusesisese käibe aruande esitamine 
e-teenuste keskkonnas e-MTA.

Aruannet esitama

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Päringu vastuste leht

  • Päringu vastuste lehel on iga vastuserea lõpus ikoon tagasiside andmiseks (tagasiside ei ole kohustuslik). Selle kaudu saab valida antud rea kohta mingi etteantud põhjuse ja soovi korral kirjutada kommentaari või siis valida valiku muu põhjus, mille korral on kohustuslik lisada kommentaar.
  • Kui teate, et on toimunud tehing, mille info ei kajastu päringu vastuses, siis on võimalik puuduva tehingu info Maksu- ja Tolliametile edastada. Selleks on päringu vastuse juures nupp „Uus rida“. Tagasiside ja puuduvate ridade info salvestatakse Maksu- ja Tolliameti andmebaasi. Kliendile selle kohta tagasisidet ei anta.
  • Päringu vastuseid saab välja trükkida ja alla laadida (PDF- või CSV-formaadis). Antud funktsioonid asetsevad päringu lõpus.

Viimati uuendatud 03.10.2022

Viimati uuendatud 06.10.2022

Kas sellest lehest oli abi?