Käibedeklaratsiooni ja aruannete esitamine

Käibemaksuga maksustamise periood on kalendrikuu. Nii käibedeklaratsiooni kui ühendusesisese käibe aruande esitamise tähtaeg on maksustamisperioodile järgneva kuu 20. kuupäev. Käibedeklaratsiooni ja ühendusesisese käibe aruannet saab esitada e-teenuste keskkonnas e-MTA, sisestades andmeid käsitsi või laadides XML- või CSV-formaadis failist. Käibedeklaratsiooni on kõige mugavam saata Maksu- ja Tolliametile X-tee kaudu ettevõtte raamatupidamistarkvarast.

Käibedeklaratsiooni esitamine e-teenuste keskkonnas e-MTA.

deklaratsiooni esitama

Ühendusesisese käibe aruande esitamine 
e-teenuste keskkonnas e-MTA.

Aruannet esitama

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Pääsuõiguse andmine

Ühendusesisese käibe andmete päringu tegemiseks on vajalik pääsuõigus „Ühendusesisese käibe andmete päring“ või KMD esitamise õigus, mis on pääsuõiguste paketis „Raamatupidaja pakett".

Pääsuõiguse andmiseks tuleb:

  1. juhatuse liikmel siseneda e-MTAsse esindaja rollis ning valida rubriigis „Seaded“ menüüpunkt „Pääsuõigused“;
  2. valida rippmenüüst „Esindajate pääsuõigused" ning avanenud lehel vajutada nupul „Uus pääsuõigus";
  3. valida isik, kellele soovitakse anda pääsuõigused: sisestada isiku- või registrikood, vajutada nupul „Otsi"; kui isik leitud, siis vajutada nupul „Edasi" ning täita õiguste kehtivuse algus- ja lõppkuupäev;
  4. a. pääsuõiguste paketi „Raamatupidaja pakett“ andmiseks tuleb jaotises „Õigused“ valida „Pääsuõiguste paketid“, leida soovitud pakett otsisõnade „raamatupidaja pakett" abil, märgistada see pakett linnukesega ja vajutada nupule „Lisan“;
    b. üksikõiguse „Ühendusesisese käibe andmete päring​“ andmiseks tuleb jaotises „Õigused“ valida „Üksikõigused", leida pääsuõigus otsisõna „päring" abil, märgistada vajalik õigus linnukesega ja vajutada nupule „Lisan“.

Viimati uuendatud 10.11.2021

Viimati uuendatud 06.10.2022

Kas sellest lehest oli abi?