Maksualane teabevahetus

Sellelt lehelt leiate rahvusvahelises maksualases teabevahetuses vajaliku info ning piiriüleste skeemide, finantskontode kui suurkontsernide aruandluses vajalikud deklaratsioonide vormid.

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

FATCA

Deklaratsiooni „Eesti Vabariigi valitsuse ja Ameerika Ühendriikide valitsuse vahelise rahvusvahelise maksukuulekuse parandamise ja FATCA rakendamise kokkuleppega seonduva teabe kogumine" (edaspidi FATCA deklaratsioon) peavad esitama Eesti finantsasutused, kellel on Ameerika Ühendriikide residentide finantskontod.

Finantsinfo deklaratsioonide esitamiseks on vajalik Maksu- ja Tolliameti e-teenuste keskkonna e-MTA pääsuõigustest üksikõigus „FATCA-deklaratsioonide esitamine“ (kood: FATCA_KOIKOIGUSED). Pääsuõiguste andmisest lähemalt

Aruandekohustuslik finantsasutus peab taotlema USA maksuhaldurilt GIIN koodi. Ilma GIIN koodita ei saa FATCA deklaratsiooni esitada. Kui isikul on FATCA kohustus, aga tal puudub ligipääs vastavale rakendusele Maksu- ja Tolliameti e-teenuste keskkonnas e-MTA, siis tuleb esmalt hankida GIIN kood ning see esitada Maksu- ja Tolliametile koos taotlusega saada FATCA rakenduse pääsuõigus. Taotluses tuleb märkida ka aasta, millest alates FATCA kohustus tekkis.

Virtuaalvääringute rahakotiteenuse osutajad ja virtuaalvääringute vahetusteenuse osutajad ei ole hetkel kehtiva seadusandluse kohaselt aruandekohustuslikud finantsasutused FATCA mõistes.

Lisainfo

Viimati uuendatud 17.06.2022

Viimati uuendatud 19.05.2022

Kas sellest lehest oli abi?