Maksualane teabevahetus

Sellelt lehelt leiate maksualase teabevahetuse deklaratsioonide esitamiseks vajalikku infot ning finantskontode (DAC2 / CRS / FATCA), riikidepõhise aruande (DAC4 / CbCR), piiriüleste skeemide (DAC6) ja platvormidel teenitud tulude (DAC7) infovahetuses kasutusel olevate deklaratsioonide vormid.

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Piiriülene ja aruandekohustusega skeem

Mis on piiriülene skeem?

Kohustus skeemide kohta teavet anda on vaid juhul, kui skeemis esineb piiriülene aspekt ning skeemil on mõju maksukohustusele, finantskontode alasele teabevahetusele või mille abil on võimalik peita tegelikku kasusaajat. Maksukohustust mõjutavate skeemide puhul peab olema täidetud vähemalt üks allpool loetletud piiriülesust tähistavatest tingimustest:

  1. skeemis osalevad isikud on erinevate riikide või jurisdiktsioonide residendid;
  2. vähemalt üks skeemis osalevatest isikutest on samal ajal rohkem kui ühe riigi või jurisdiktsiooni resident;
  3. vähemalt üks skeemis osalevatest isikutest tegutseb riigis või jurisdiktsioonis, mille resident ta ei ole.

Lisaks on teavitamise kohustusega hõlmatud sellised piiriülesed skeemid, mis võivad raskendada või muuta võimatuks finantskontode alase teabevahetuse ja tegeliku kasusaaja isiku tuvastamise.

Mis on aruandekohustusega skeem?

Aruandekohustusega skeemi puhul peab olema täidetud piiriülene aspekt ning skeem peab vastama vähemalt ühele rahandusministri 17.01.2020 määrusega nr 1 „Piiriüleste skeemide kriteeriumid" kehtestatud skeemi kriteeriumile (vt täpsemalt juhendi alapealkirja „Peamise hüve kriteeriumist sõltuvad skeemid"). Määrusega on kehtestatud ammendav loetelu teabe esitamise kohustusega maksundust puudutavate skeemide kriteeriumitest. Loetelu ei ole ammendav finantskontode alase ja tegeliku kasusaaja tuvastamise teabevahetuse skeemide osas.

Viimati uuendatud 31.10.2023

Viimati uuendatud 23.08.2023

Kas sellest lehest oli abi?