Käibemaksu arvutamine ja tagastamine

Siin saate lugeda käibemaksu arvutamisest, osaliselt mahaarvatud käibemaksu ümberarvutamisest ja käibemaksu tagastamisest nii Eesti maksukohustuslasele kui ka välisriigi ettevõtjale. Eesti käibemaksukohustuslasel on õigus taotleda käibemaksu tagastamist teistes liikmesriikides soetatud kaupadelt ja saadud teenustelt, mida ta kasutab Eestis toimuva maksustatava käibe tarbeks. Teatud juhtudel on võimalik taotleda käibemaksu tagastamist ka ühendusevälistest riikidest.

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Kiirelt kätte

Teise liikmesriigi maksukohustuslasele

Käibemaksu tagastamine teise liikmesriigi maksukohustuslasele

Alates 2010. a muutus käibemaksu tagastamise kord liikmesriikide maksukohustuslastele.

Seega laekub elektrooniline tagastustaotlus läbi vastava portaali Eesti maksuhaldurile, kes hakkab taotlust menetlema. Taotlus peab olema esitatud hiljemalt tagastamisperioodile järgneva kalendriaasta 30. septembriks. Käibemaks tagastatakse, kui käibemaksusumma kalendriaastas on vähemalt 50 eurot ning lühema perioodi puhul 400 eurot. Täpsem kord välisriigi maksukohustuslasele Eestis tasutud käibemaksu tagastamiseks on kehtestatud rahandusministri määrusega.

Teise liikmesriigi maksukohustuslasel on õigus saada tagasi käibemaksu üksnes sellistelt kaupadelt ja teenustelt, mille osas on ka Eesti maksukohustuslasel õigus sisendkäibemaksu mahaarvamiseks. Näiteks ei saa käibemaksu tagasi taotleda, kui soetati kaupu või teenuseid, et võtta vastu külalisi, toitlustada või majutada oma töötajaid (välja arvatud töölähetuse korral).

Lugege rohkem ELi käibemaksu tagastamise süsteemi kohta.

Lisainfo

Katrin Kullamaa
+372 676 1256
vatrefund@emta.ee
 

Viimati uuendatud 21.02.2022

Viimati uuendatud 25.08.2022

Kas sellest lehest oli abi?