Käibemaksu arvutamine ja tagastamine

Siin saate lugeda käibemaksu arvutamisest, osaliselt mahaarvatud käibemaksu ümberarvutamisest ja käibemaksu tagastamisest nii Eesti maksukohustuslasele kui ka välisriigi ettevõtjale. Eesti käibemaksukohustuslasel on õigus taotleda käibemaksu tagastamist teistes liikmesriikides soetatud kaupadelt ja saadud teenustelt, mida ta kasutab Eestis toimuva maksustatava käibe tarbeks. Teatud juhtudel on võimalik taotleda käibemaksu tagastamist ka ühendusevälistest riikidest.

Käsiraamat

Käsiraamatu sisu avaneb allolevast teemade menüüst, alateemade kuvamiseks vajutage menüüribal noolele.

Kiirelt kätte

Aktsiisikauba soetamine teisest liikmesriigist

Käibemaksu tasumine aktsiisikauba soetamisel teisest liikmesriiigist

Kui kütust (v.a maagaasi), alkoholi või tubakatooteid soetab käibemaksukohustuslasena või piiratud käibemaksukohustuslasena registreerimata isik, siis peab ta tasuma käibemaksu üheaegselt aktsiisiga alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduses sätestatud aktsiisi tasumise tähtpäevaks (KMS § 3 lg 6 p 4, § 38 lg 5).

Kui füüsiline isik soetab aktsiisikauba isiklikuks otstarbeks, siis ta käibemaksu maksma ei pea (KMS § 3 lg 6 p 4).

Maksukohustuslasena või piiratud maksukohustuslasena registreerimata isiku poolt aktsiisikauba teisest liikmesriigist soetamisel käibemaksu deklareerimise ja tasumise kord on kehtestatud rahandusministri 15.06.2022 määrusega nr 26.

Erijuhtude käibemaksu deklaratsioon

Viimati uuendatud 25.07.2022

Viimati uuendatud 25.08.2022

Kas sellest lehest oli abi?