Töötamise registreerimine

Kuidas ja kus saab töötamise registreerida


1. E-MTAs

Töötamise registreerimiseks e-MTAs on kaks võimalust:
 - elektroonilise vormi täitmine
 - CSV-formaadis andmetega faili laadimine

  • UUS! Failiformaadi kirjeldus (15.61 KB, DOCX)
  • UUS! CSV-näidisfail (562 BAITI) Korraga saab üles laadida 500 rida.
  • CSV-näidisfaili avamiseks kasutage palun Internet Explorerit. Palume vabandust!
3. Lihtsustatud korras telefoni teel numbril 880 0812 või SMSi teel numbril 1811

Töötamise registreerimine lihtsustatud korras »

4. Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroos


 


Töötamise liigid


Töötamise liigid, tehnilised koodid, ravikindlustuse info ja väljamakse liigid TSDl leiate töötamise liikide tabelist (alates 01.07.2020).


Töökoha aadressi ja ametinimetuse märkimine


Töötamise registrisse on lisandunud registripõhise rahva ja eluruumide loenduse (REGREL) ettevalmistuse tõttu töökoha aadressi ja ametinimetuse sisestamise funktsioon.

Ametinimetus tuleb valida Statistikaameti ametite klassifikaatorist. Kui täpset ametinimetust ametite klassifikaatoris ei ole, siis tuleb valida ametite klassifikaatorist neljas tase, sisestada ametinimetus vabatekstina ja töökirjeldus, kui ametinimetus ei ole piisavalt informatiivne. Seda infot vajab Statistikaamet ametite klassifikaatori täiendamiseks.
Amet vabatekstina – käsitsi sisestatud ametinimetus (vajadusel). Tööülesannete kirjeldus – vabatekstiline kirjeldus töötaja tööülesannetest (ameti kommentaar).

Töökoha aadressi märkimisel kasutatakse Maa-ameti aadressiandmete süsteemi (ADS) klassifikaatorit. Aadressi käsitsi sisestamise võimalus on loodud juhuks, kui soovitud aadressi ADS-is ei leidu. E-MTAs lingile „Sisestan aadressi käsitsi“ vajutades avaneb vaade, kus aadressi saab osadena sisestada (maakond, kohalik omavalitsus jne) ning puuduva aadressiosa lahtrisse „Aadressi täpsustus“ kirjutada.

rka_marge (Riigikaitselise ameti märge, saavad kasutada ainult üksikud tööandjad) – tuleb täita VV määruse nr 103 „Täiendavate riigikaitselise töökohustusega ameti- ja töökohtade loetelu ning loetelu moodustamise, riigikaitselise töökohustusega ameti- või töökoha loomise ning muutmise ja andmete esitamise korrale" alusel.


Küsimused ja vastused


Töötamise registri küsimused ja vastused »


Juhendid


Töötamise registri kasutamise juhendid »

 

Töötamise registri ajalugu

13.07.2021