Sa oled siin

Töötamise registreerimine

Kuidas ja kus saab töötamise registreerida


1. E-MTAs

Töötamise registreerimiseks e-MTAs on kaks võimalust:
 - elektroonilise vormi täitmine
 - CSV-formaadis andmetega faili laadimine

  • Failiformaadi kirjeldus (15.54 KB, DOCX) (20.06.2019)
  • CSV-näidisfail (549 BAITI) Korraga saab üles laadida 500 rida.
    CSV-näidisfaili avamiseks kasutage palun Internet Explorerit. Palume vabandust!
3. Lihtsustatud korras telefoni teel numbril 880 0812 või SMSi teel numbril 1811

Töötamise registreerimine lihtsustatud korras »

4. Maksu- ja Tolliameti teenindusbüroosTöötamise liigid


Töötamise liigid, tehnilised koodid, ravikindlustuse info ja väljamakse liigid TSDl leiate töötamise liikide tabelist.

Töötamise liik „Sotsiaalmaksukohustusega FIE abikaasa"

Alates 1. jaanuarist 2019 teeb füüsilisest isikust ettevõtja (FIE) oma majandustegevuses osaleva abikaasa kohta kande töötamise registrisse. Kui FIE lõpetab või peatab oma tegevuse, peab ta lõpetama või peatama ka oma abikaasa töötamise kande töötamise registris. Töötamise registri kanne on aluseks sotsiaalkindlustuskaitse saamisel.

FIE ettevõtte tegevuses osalev abikaasa on äriregistrisse kantud FIE abikaasa, kes osaleb FIE ettevõtte tegevuses ning kellel ei ole FIEga sõlmitud töölepingut või töövõtu-, käsundus- või muu teenuse osutamiseks võlaõiguslikku lepingut.


Töökoha aadressi ja ametinimetuse märkimine


Töötamise registrisse on lisandunud registripõhise rahva ja eluruumide loenduse (REGREL) ettevalmistuse tõttu töökoha aadressi ja ametinimetuse sisestamise funktsioon.

Veebiseminari „Ametinimetuse ja töökoha aadressi lisamine töötamise registrisse" salvestus
 

Ametinimetus tuleb valida Statistikaameti ametite klassifikaatorist. Kui täpset ametinimetust ametite klassifikaatoris ei ole, siis tuleb valida ametite klassifikaatorist neljas tase, sisestada ametinimetus vabatekstina ja töökirjeldus, kui ametinimetus ei ole piisavalt informatiivne. Seda infot vajab Statistikaamet ametite klassifikaatori täiendamiseks.
Amet vabatekstina – käsitsi sisestatud ametinimetus (vajadusel). Tööülesannete kirjeldus – vabatekstiline kirjeldus töötaja tööülesannetest (ameti kommentaar).

Töökoha aadressi märkimisel kasutatakse Maa-ameti aadressiandmete süsteemi (ADS) klassifikaatorit. Aadressi käsitsi sisestamise võimalus on loodud juhuks, kui soovitud aadressi ADS-is ei leidu. E-MTAs lingile „Sisestan aadressi käsitsi“ vajutades avaneb vaade, kus aadressi saab osadena sisestada (maakond, kohalik omavalitsus jne) ning puuduva aadressiosa lahtrisse „Aadressi täpsustus“ kirjutada.

rka_marge (Riigikaitselise ameti märge, saavad kasutada ainult üksikud tööandjad) – tuleb täita VV määruse nr 103 „Täiendavate riigikaitselise töökohustusega ameti- ja töökohtade loetelu ning loetelu moodustamise, riigikaitselise töökohustusega ameti- või töökoha loomise ning muutmise ja andmete esitamise korrale" alusel.


Töötamise registri toimingud


Küsimused ja vastused


Töötamise registri küsimused ja vastused »


Juhendid


Töötamise registri kasutamise juhendid »

 

Töötamise registri ajalugu

 

10.12.2019