Kingitused

Kingitus on eraisikult eraisikule saadetud pakk. Kingitus ei ole veebipoest tellitud või sealt tasuta saadud kaup.

Kingituse deklareerimine

Kõik väljastpoolt Euroopa Liitu saabunud kingitused tuleb deklareerida.

Loe edasi

Oluline teada

Teatud kaupade Eestisse saatmisel on kehtestatud maksuvabad koguselised piirangud või peab saatmiseks olema eriluba. Mõnede kaupade saatmine on keelatud. Tutvuge kindlasti erinõuetega!

Loe edasi

Naine hoiab käes kingitust

Maksuvabad saadetised

Impordimakse ei pea tasuma, kui saate paki:

  • mille on teile saatnud kolmanda riigi eraisik tasuta ning milles sisalduvate asjade laad ja kogus ei osuta kaubanduslikule eesmärgile (nt kinkepakk sugulaselt või sõbralt),
  • mis on saadetud juhuti,
  • saadetises sisalduva kauba väärtus jääb alla 45 euro ning
  • milles oleva alkoholi, tubakatoodete, parfüümi, tualettvee, kohvi või tee kogused ei ületa alltoodud piirnorme.

Tollil on õigus kontrollida deklareeritud andmete korrektsust.

Maksustatavad saadetised

Impordimaksud tuleb tasuda, kui saate paki, mille on saatnud kolmanda riigi eraisik tasuta, kuid kauba tolliväärtus saadetises ületab 45 eurot või alkoholi, tubakatoodete, parfüümi, tualettvee, kohvi või tee koguseline piirnorm on ületatud.

Kui eraisiku poolt tasuta saadetud saadetise tolliväärtus ületab 45 eurot, kuid saadetis sisaldab erinevaid esemeid, saab maksuvabastust kohaldada isiku enda valikul ainult sellele kaubale, mille tolliväärtus jääb alla 45 euro.

Näiteks kui saadetises on kolm kaupa tolliväärtusega 40, 50 ja 35 eurot, võib maksuvabastuse valida üksnes ühele kaubale – tolliväärtusega 40 või 35 eurot.

Kui eraisikult tasuta saadetud koguselise piirmäära alla kuuluva kauba (1 tk) tolliväärtus ületab 45 eurot, maksustatakse kaup täies ulatuses impordimaksudega.

Alkoholi, tubakatoodete, kohvi, tee, parfüümide ja tualettvee maksuvabad koguselised piirnormid

  • Tubakatooted: 50 sigaretti või 25 sigarillot või 10 sigarit või 120 grammi tubaka tahket aseainet või 20 grammi muud alternatiivset tubakatoodet või 50 grammi suitsetamistubakat, mille hulgas võib olla kuni 20 grammi kuumutamise teel tarbitavat tubakatoodet
  • Alkohol: 6 liitrit õlut ja 2 liitrit kääritatud jooki ning lisaks kas 1 pudel (mahuga kuni 1 liiter) õllest ja kääritatud joogist erinevat alkoholi sõltumata etanoolisisaldusest või 2 liitrit veini
  • 50 grammi parfüümi* või 0,25 liitrit tualettvett**
  • 500 grammi kohvi või 200 grammi kohviekstrakti või -essentsi
  • 100 grammi teed või 40 grammi tee-ekstrakti või -essentsi
Märkused

* Parfüümid ja lõhnad (parfüümveed) (ingl perfume, eau de perfume) sisaldavad harilikult eeterlikke õlisid, taimseid konkreete, absoluute või sünteetiliste lõhnaainete segusid, mis on lahustatud suure kontsentratsiooniga alkoholis. Need sisaldavad harilikult veel nõrga lõhnaga lisandeid, fiksaatoreid ja stabilisaatoreid.

** Tualettveed (ingl eau de toilette, eau de cologne) – näiteks lavendlivesi, odekolonn (mitte segi ajada kaupade nomenklatuuri rubriigi 3301 eeterlike õlide vesidestillaatide ja -lahustega) – sisaldavad vähemal määral eeterlike õlisid jne ning üldiselt väiksema kontsentratsiooniga alkoholi kui ülalkirjeldatud parfüümid.

Viimati uuendatud 21.01.2022

Kas sellest lehest oli abi?