Tulumaksu tagastamine ja juurdemaksmine

Enammakstud tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg on 3. oktoober 2022.

Tulumaksu tagastamine

Inimestele, kes esitavad tuludeklaratsiooni elektroonselt e-teenuste keskkonnas e-MTA ja kelle deklareeritud andmed ei vaja täiendavat kontrolli, hakkame enammakstud tulumaksu tagastama alates 25. veebruarist 2022.

Tulumaksu tagastamise kiirus ei sõltu deklaratsioonide esitamise järjekorrast. Edastame kontrollitud ja korrektsete deklaratsioonide alusel maksekorraldused pankadele vastavalt sellele, mis järjestuses süsteem kontrolli lõpetab. Raha kontole ülekandmise aeg sõltub ka panga toimingutest. Seetõttu võivad samal kuupäeval deklaratsiooni esitanud inimesed saada raha oma kontole erineval ajal. Samuti võib juhtuda, et hilisemal kuupäeval esitatud deklaratsiooni alusel saab maksutagastuse varem.

Tuludeklaratsiooni pabervormil esitanud inimestele hakkame enammakstud tulumaksu tagastama alates 18. märtsist 2022.

Enammakstud tulumaksu tagastamise tähtaeg on 3. oktoober 2022.

  • Tulumaksu on võimalik tagastada juhul, kui olete Eestis tulu saanud ja väljamaksja (tööandja, Pensioniamet vmt) on teie tulult tulumaksu kinni pidanud.
  • Tulumaksu tagastame tuludeklaratsioonis märgitud pangakontole.

Tulumaksu juurdemaksmine

Tähtajad

Füüsilise isiku 2021. aasta tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg on 3. oktoober 2022.

Füüsilisest isikust ettevõtja juurdemääratud tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kohustusliku kogumispensioni makse tasumise tähtaeg on samuti 3. oktoober 2022.

Maksuteade

Inimestele, kes esitavad tuludeklaratsiooni pabervormil ja kes peavad tulumaksu juurde maksma, saadame posti teel maksuteate.

Kui tuludeklaratsioon on esitatud elektrooniliselt, siis me maksuteadet ei väljasta. Maksukohustuse tekkimise arvutuskäiguga saab tutvuda e-teenuste keskkonnas e-MTA tuludeklaratsiooni infolehel.

Tasumine

Kõige mugavam on maksu tasuda e-teenuste keskkonnas e-MTA tuludeklaratsiooni infolehel oleva lingi kaudu.

Maksu saab tasuda ka e-MTAs menüüpunktis Arvestus Maksmine, samuti pangaülekandega ja deebet- või krediitkaardiga teenindusbüroodes. Rohkem infot maksude tasumise võimalustest.

Viimati uuendatud 11.02.2022

Kas sellest lehest oli abi?