Mida peab teadma ümbrikupalka vastu võttes

Töötajale makstud palgalt maksude arvestamine, deklareerimine ja tasumine on üldjuhul tööandja kohustus. Töötaja saab Maksu- ja Tolliameti e-teenuste keskkonnas e-MTA kontrollida, kas tööandja on tema töötamise registreerinud ja palga nõuetekohaselt deklareerinud.

Kui tööandja on töötajale palka maksnud, kuid ei ole seda deklareerinud, tuleb palk deklareerida ja tulumaks tasuda töötajal endal.

Ümbrikupalga teadlikul vastuvõtmisel tekkinud maksukohustuse eest vastutavad tööandja ja töötaja mõlemad ning ümbrikupalga saamine ei vabasta palga saajat tulumaksu tasumisest.

Tuludeklaratsiooni esitamisel palume kontrollida ja vajadusel parandada saadud palga andmed füüsilise isiku tuludeklaratsiooni punkti 5.1 II osas. Kui olete ümbrikupalka saanud, märkige seal ära summa, mis on teile töö eest pangakontole laekunud või sularahas makstud.

Maksudeklaratsioonis valeandmete esitamine võib kaasa tuua kuni 1200 euro suuruse rahatrahvi.

Ümbrikupalga vastuvõtja riskib sellega, et ta ei saa haigus-, koondamis- ja töötuhüvitisi; maksmata maksude tõttu väheneb tulevikus tema pension ning võimalike töövaidluste korral tööandjaga on ta alati nõrgemal positsioonil.

Enamik meist maksab makse, sest see on normaalne ja väärikas. Makse makstes hoiame Eestit.

Lugege ka Maksu- ja Tolliameti kampaaniast „Miks keelduda ümbrikupalgast?".

Viimati uuendatud 04.05.2023

Kas sellest lehest oli abi?