Tulumaksu tagastamine ja juurdemaksmine

Enammakstud tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg on 1. oktoober 2021.

Tulumaksu tagastamine

Inimestele, kes esitavad tuludeklaratsiooni elektroonselt e-teenuste keskkonnas e-MTA ja kelle deklareeritud andmed ei vaja täiendavat kontrolli, hakkame enammakstud tulumaksu tagastama alates 26. veebruarist 2021.

Tulumaksu tagastamise kiirus ei sõltu deklaratsioonide esitamise järjekorrast. Edastame kontrollitud ja korrektsete deklaratsioonide alusel maksekorraldused pankadele vastavalt sellele, mis järjestuses süsteem kontrolli lõpetab. Raha kontole ülekandmise aeg sõltub ka panga toimingutest. Seetõttu võivad samal kuupäeval deklaratsiooni esitanud inimesed saada raha oma kontole erineval ajal. Samuti võib juhtuda, et hilisemal kuupäeval esitatud deklaratsiooni alusel saab maksutagastuse varem.

Tuludeklaratsiooni pabervormil esitanud inimestele hakkame enammakstud tulumaksu tagastama alates 19. märtsist 2021.

Enammakstud tulumaksu tagastamise tähtaeg on 1. oktoober 2021.

  • Tulumaksu on võimalik tagastada juhul, kui olete Eestis tulu saanud ja väljamaksja (tööandja, Pensioniamet vmt) on Teie tulult tulumaksu kinni pidanud.
  • Tulumaksu tagastame tuludeklaratsioonis märgitud pangakontole.

Tulumaksu juurdemaksmine

Tähtajad

Füüsilise isiku 2020. aasta tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg on 1. oktoober 2021.

Füüsilisest isikust ettevõtja juurdemääratud tulumaksu, sotsiaalmaksu ja kohustusliku kogumispensioni makse tasumise tähtaeg on samuti 1. oktoober 2021.

Maksuteade

Inimestele, kes esitavad tuludeklaratsiooni pabervormil ja kes peavad tulumaksu juurde maksma, saadame posti teel maksuteate.

Kui tuludeklaratsioon on esitatud elektrooniliselt, siis me maksuteadet ei väljasta. Maksukohustuse tekkimise arvutuskäiguga saab tutvuda e-MTAs tuludeklaratsiooni infolehel.

Tasumine

Kõige mugavam on maksu tasuda e-MTAs tuludeklaratsiooni infolehel oleva lingi kaudu.

Maksu saab tasuda ka e-MTAs menüüpunktis Arvestus - Maksmine, samuti pangaülekandega ja deebet- või krediitkaardiga teenindusbüroodes. Rohkem infot maksude tasumise võimalustest.

Viimati uuendatud 26.08.2021

Kas sellest lehest oli abi?