MTA töötajad tabasid üle 900 000 salasigareti

28.01.2022 | 11:46

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22. jaanuaril Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.
    • Jaga

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati veoauto haagisest peidetud kujul 900780 maksumärkideta sigaretti. 
 
„Antud avastus näitab selgelt, et salakaubaveo riskid ja surve meie piiripunktidele on suur. Samas täiustame me pidevalt oma riskianalüüse ja kasutame tõhusaid järelevalve meetmeid, sealhulgas kaasaegset tollikontrollitehnikat. Tunnustus meie tolliinspektoritele, kes on oma ala parimad spetsialistid ja tänu kellele ei jõudnud suur kogus salakaupa mustale turule“, rääkis MTA tolliosakonna välispiiri valdkonnajuht Ants Kutti

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Lily Sandeli sõnul on oluline salasigarette ringlusest eemal hoida, sest nende päritolu on tarbijale ebaselge. „Tarbijal puudub igasugune garantii, millistes tingimustes on sigaretid toodetud ja milline on nende kvaliteet. Maksumärkideta sigarettide ringlusesse jõudmisel jääb riigil saamata ka oluline aktsiisitulu, millest osa suunab riik ka spordi ja kultuuri toetamiseks. Niivõrd suure sigarettide koguse puhul oleks riigil aktsiisina saamata jäänud ligi 140 000 eurot,“ ütles Sandel.
 
Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalmenetlus, mida juhib Lõuna Ringkonnaprokuratuur ja viib läbi Maksu- ja Tolliamet. „Kuna uurimine on veel algusjärgus ja asjaolud selgitamisel, siis ei ole käesoleval hetkel võimalik jagada täiendavat informatsiooni kuriteosündmuse kohta“, rääkis MTA uurimisosakonna Lõuna talituse juhataja Raul Tiganik.
 
Maksumärgiga märgistamata või keelatud tubakatoodetega kauplemise, nende hoidmise, ladustamise või edasitoimetamise eest saab kohus karistada kuni viieaastase vangistusega.
 

Maksu- ja Tolliamet