MTA infosüsteemides toimub 29.-30. oktoobril katkestus

27.10.2021 | 08:58

Maksu- ja Tolliameti (MTA) infosüsteemides toimub seoses uuendustöödega 29. oktoobri õhtul alates kella 22-st plaaniline katkestus, mis kestab eeldatavalt 30. oktoobri hommikul kella 9-ni.
    • Jaga

 „Palume katkestusega arvestada ning soovitame võimalusel planeerida ja teha kõik MTA infosüsteemide ja andmebaasidega seotud toimingud, sh tolli- või aktsiisikauba vormistus, enne või pärast katkestust,“ ütles MTA äritehnoloogia valdkonna juht Kristjan Raid. „MTA soovib maksumaksjatele pakkuda lihtsaid ja mugavaid e-teenuseid ning selle tagamiseks tuleb aeg-ajalt ette võtta suuremahulisi hooldus- ja uuendustöid. Ebamugavuste vältimiseks oleme planeerinud tööd läbi viia öisel ajal. Palume ebamugavuste pärast vabandust.“
 
Katkestuse tõttu on peatatud e-MTA ja selle kaudu ligipääsetavad infosüsteemid ning X-tee teenused. Samuti ei toimi avalikud päringud MTA infosüsteemidesse. Võlainfo X-tee teenused ja avalik võlapäring taasavatakse 1. novembril. Tollirakendus Complex viiakse sisestusrežiimile (deklaratsioone saab sisestada, kuid mitte kinnitada) alates 29. oktoobri õhtust kella 21-st ja suletakse kasutajatele kella 22-st. Postipaki ja reisija deklaratsiooni rakenduse katkestuse algus on 30. oktoobri õhtul alates kella 21-st.
 
Piiriületusel tuleb tolliprotseduuride rakendamiseks kasutada asendustoiminguid, mis võivad tavalisest mõnevõrra kauem aega võtta. Samuti tuleb kasutada asendustoiminguid (EMCS, SADHES, MAIS) aktsiisikaupade liikumisel.
 
Täpsema ülevaate mõjutatud teenustest ning soovitused katkestuse ajaks leiab MTA veebilehelt https://www.emta.ee/et/katkestus 

Maksu- ja Tolliamet