Sa oled siin

Viljandimaal läbi viidud vaatlustel oli kõik korras

20 veebruar 2018

Maksu- ja Tolliameti ametnikud teostasid veebruari alguses vaatlusi Viljandimaal ning rikkumisi ei leitud.

Veebruari teisel nädalal käisid MTA ametnikud koos Keskkonnainspektsiooniga Viljandimaal metsas neljal erineval raielangil töötamise registreerimise vaatlusi tegemas. MTA maksuauditi osakonna juhtiv maksuaudiitor Tiia Põder rääkis, et kokku kontrolliti kaheksat langil töötanud inimest ja kuut äriühingut ning kõik metsas tööl olnud olid kenasti töötamise registris registreeritud. „Üks väike segadus oli, kuid see kõrvaldati kohe,“ lisas Põder. „Mõnes kontrollitud ettevõttes aitame kindlasti nende maksuasjades mõnevõrra detailsemalt veel erinevad riskid üle vaadata, et ka muud asjad korras oleksid,“ sõnas Põder.

Lisaks kontrolliti ka ühte ehitusobjekti ning väikest toitlustuskohta, kus olid kõik töötajad kenasti registreeritud. „Eriti rõõmustav on aga see, et ehitusobjektil oli töötajatele makstav ametlik palk igati normaalsel tasemel ja kontrollitud toitlustuskohas oli töötajate ametlik palk üle maakonna keskmise.“

MTA jätkab vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade teemal üle kogu Eesti, lisaks sellele on MTA on seadnud eesmärgiks teha rohkem koostööd erinevate ettevõtete, liitude ja asutustega, et luua võrdsemat konkurentsikeskkonda. Oleme käinud kohtumas kohalike omavalitsustega, et tutvustada neile võimalusi, kuidas kontrollida hangetel pakkujate tausta ning ebaausaid turuosalisi seeläbi riigi rahast eemal hoida ja võimaldada korrektsetel turuosalistel võrsetel alustel konkureerida. Sarnaseid kohtumisi on plaanis veel.

Tiia Põdra sõnul käituvad valdav enamus ettevõtjaid ju korrektselt ning maksavad oma töötajatele ametlikku palka. „Meie ülesanne on neid ettevõtjaid ebaausa konkurentsi eest kaitsta ning selleks teeme nii töötamise registreerimise kontrolle, kuid aitame ka ettevõtjatel erinevaid riske üle vaadata ning nõustame teisi riigiasutusi, kuidas hangetel ausatele ettevõtjatele paremaid võimalusi anda,“ rääkis Põder.

Veel uudiseid samal teemal

22.12.2020

MTA tuletab meelde: metsatehingutest tuleb õigeaegselt teada anda

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 10. jaanuariks peavad kõik raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.

 

09.12.2020

Eesti inimeste soov makse maksta kasvas teist aastat järjest

Eesti inimeste maksutahe paranes teist aastat järjest, selgus Maksu ja Tolliameti (MTA) tellimusel valminud avaliku arvamuse uuringust. Suur osa Eesti elanikest leiab, et maksude maksmine on tema kui kodaniku tähtis kohus – selle väitega nõustus täielikult või osaliselt 93% vastanutest. Kolmveerand eestimaalastest tunneks end halvasti, kui jätaks maksud tasumata. „Musta töö“ tegemisse suhtub täiesti taunivalt 39% vastanutest, ent viiendik ei näe selles probleemi.