Sa oled siin

Vedelkütuse erimärgistamise seaduse muudatus kitsendab kütuse kasutamist

2 jaanuar 2011

Tuleva aasta 1. jaanuarist muutub vedelkütuse erimärgistamise seadus, millega oluliselt kitsendatakse erimärgistatud vedelkütuse kasutamise võimalusi.

Nii kerget kütteõli kui ka eriotstarbelist diislikütust ei ole edaspidi lubatud kasutada paiksetes mootorites (nt külmutusseadmed, sh külmutusautodel; kompressorid; paiksed kraanad; pumbad; generaatorid jne). Lisaks ei ole eriotstarbelist diislikütust edaspidi lubatud tarbida ka avalikel teedel liiklemiseks keelatud masinates ja mootorsõidukites, mida kasutatakse kaevandus-, metsandus- või ehitustöödel.

Erimärgistatud vedelkütust on seadusemuudatuse järel lubatud jätkuvalt kasutada reisijate ja kaupade raudteeveol, laevaliikluses ja kutselisel kalapüügil (välja arvatud mitteäriline laevaliiklus), kütmiseks ning soojuse ja elektrienergia tootmiseks.

Põllumajandusmasinates on eriotstarbelise diislikütuse kasutamine põllumajandustöödeks lubatud ka edaspidi, kuid võrreldes varasemaga ei ole eriotstarbelist diislikütust tarbivat põllumajandusmasinat edaspidi lubatud kasutada metsatöödel.

Täpsem informatsioon erimärgistatud vedelkütuse kasutamisest on avaldatud Maksu- ja Tolliameti kütuseaktsiisi rubriigi infomaterjalis.

Maksuhaldur juhib erimärgistatud kütuse kasutajate tähelepanu sellele, et 1. jaanuarist jõustuvad vedelkütuse erimärgistamise seaduse muudatused ilma üleminekuajata ning erimärgistatud vedelkütuse kasutamise keeld jõustub kohe, sealhulgas kehtib keeld ka masina või mootorsõiduki varem kütusesüsteemis oleva erimärgistatud vedelkütuse kasutamisele.

Seetõttu soovitame nendel ettevõtetel, millel 1. jaanuarist ei ole enam õigust kasutada erimärgistatud vedelkütust, juba praegu vähendada erimärgistatud vedelkütuse soetamist tagamaks probleemideta üleminek tavakütuse kasutamisele.

2. detsember 2011

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

11.05.2021

MTA selgitab: kuidas tasuda krüptorahalt maksud?

Krüptorahaga kauplemine kogub üha enam populaarsust ning ostjatel võib tekkida küsimus, kas ja millal tuleb krüptorahalt tasuda maksud. Kokkuvõtlikult öeldes tekib maksukohustus kolmel juhul: konverteerides krüptoraha tavavaluuta vastu, vahetades krüptoraha mõne muu krüptovaluuta vastu või kasutades krüptoraha kaupade või teenuste eest tasumiseks.

 
31.03.2021

MTA tuletab meelde: täna on maamaksu tasumise tähtaeg

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et täna, 31. märtsil on maamaksu esimese osa tasumise tähtaeg.