Sa oled siin

Tollitöötajad leidsid Rakverest üle 97 000 sigareti

14 september 2012

Eelmisel nädalal pidasid liikuvkontrolli talituse töötajad Rakveres kinni sõiduauto, mille tagaistmelt ja sõidukijuhi garaažist leiti kokku 97 400 Venemaa maksumärkidega sigaretti.
Sõiduki tagaistmelt avastati must kilekott 3800 erinevat marki Venemaa maksumärkidega sigaretiga. Autojuht viis tollitöötajad edasi garaažiboksi, kus andis üle veel 93 200 Venemaa maksumärkidega sigaretti.

Põhja maksu- ja tollikeskuse liikuvkontrollitalituse juhataja Peeter Kõve sõnul on maksu- ja tolliameti eesmärk salasigarettide kättesaadavuse vähendamine, mistõttu on oluline just müügivõrgustike avastamine. „Rakvere avastuse osas on oluline märkida, et suure tõenäosusega tabati salasigarettide nn varustaja-müüja,“ lisas Kõve.

Juhtumi osas alustati väärteomenetlus, mille tulemusena võidakse kohaldada rahalisi karistusi koos kauba konfiskeerimisega.

2011. aastal jäi riigile tubaka salaturu tõttu hinnanguliselt laekumata 43,3 miljonit eurot makse.
 
14. september 2012

Veel uudiseid samal teemal

17.12.2019

MTA konfiskeeris Jüris üle 60 kg uimasteid, kinni peeti Eesti kodanikud

Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse uurijad pidasid 1. detsembril Jüri alevikus Pärna teel kinni kolm Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse enam kui 60 kg erinevate narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises.

22.10.2019

MTA pidas kinni narkootikumide müügiga tegeleva kuritegeliku grupi

Juuli keskel pidasid maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad kriminaalasja raames kinni seitse Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse narkootikumide Eesti turule toomises ja müümises.