Sa oled siin

Tollitöötajad avastasid turismibussist 220 000 sigaretti

5 juuni 2012

2. juunil saabus Narva tollipunkti kaudu Eestisse turismibuss, mille läbivaatusel avastasid Maksu- ja Tolliameti töötajad 220 000 Venemaa maksumärkidega sigaretti. Sigaretid olid peidetud bussiköögi mikrolaineahju alla, salongi tagumisse ossa ja alumise pagasiruumi kahekordse seina taha.

Turismibussis oli 19 reisijat ja kaks bussijuhti, kes ei soovinud midagi deklareerida. Buss oli teel Riiga, et sealt laevaga Stockholmi suunduda, kus oli plaanis sigarette turustada.

Narva tollipunkti juhataja Voldemar Linno: „Viimasel ajal on reisibussidest avastatud salasigarettide juhtumite ja koguste arv suurenenud, seaduserikkujateks on nii bussijuhid kui reisijad."

Kuna juhtumi osas sai kriminaalmenetluse seadustiku alusel mõista kahtlustatava isiku nõusolekul rahalise karistuse ja üks bussijuhtidest tunnistas oma süüd, siis tuli tal riigituludesse tasuda 1000 eurot.

5. juuni 2012

 


 

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
27.05.2021

MTA ametnikud tabasid Tallinna Vanasadamast suures koguses kokaiini

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad pidasid eelmisel laupäeval, 22. mail Tallinna Vanasadamas kinni väikebussi, millest avastatud pakendid reageerisid kokaiini kiirtestile.