Sa oled siin

Tolli- ja käibemaksuvabastus ei laiene müügi eesmärgil imporditud kaitsevahenditele

7 aprill 2020

Maksu- ja tolliamet juhib tähelepanu, et ajutine tolli- ja käibemaksuvabastus kolmandatest riikidest imporditud meditsiiniseadmetele ja kaitsevahenditele kehtib kaupadele, mis imporditakse riiklike organisatsioonide, sealhulgas riigiasutuste ja avaliku sektori asutuste poolt või nende nimel. Seda vaid juhul, kui imporditakse kaupu, mis on seotud koroonaviiruse tõkestamisega.

Lisaks on võimalik riigiasutusel või muudel heategevus- või abiühingutel taotleda maksuvabastust juhul, kui nad impordivad esmatarbekaupu tasuta jagamiseks puudustkannatavatele isikutele – antud juhul võivad tasuta jagatavad tooted olla maskid, kaitseprillid jm viiruse tõkestamiseks vajaminev kaup.

Seega ei kehti tolli- ja käibemaksuvabastust meditsiiniseadmetele ja kaitsevahenditele, mis imporditakse eraisikute või eraettevõtete poolt isiklikuks kasutamiseks või müümiseks.

Maksuvabastust kohaldatakse tollideklaratsiooni esitamisel ja kõikide nõutavate lisadokumentide lisamisel deklaratsioonile. Deklaratsiooni aitavad vajadusel täita tolliagentuurid.

Euroopa Komisjon võttis ajutist maksuvabastust puudutava otsuse vastu reedel, 3. aprillil, et aidata liikmesriikidel võidelda koroonaviiruse vastu. Ajutine tolli- ja käibemaksuvabastus hõlmab maske ja kaitsevahendeid ning testikomplekte, hingamisaparaate ja muid meditsiiniseadmeid. Meedet kohaldatakse 6 kuu jooksul ja seda on võimalik täiendavalt pikendada.

Lisainfot saate tolliinfo telefonil 880 0814 ja e-posti aadressil tollinfo@emta.ee.

Juhised kaubavahetusega tegelevatele ettevõtetele »

Veel uudiseid samal teemal

07.07.2020

MTA ja Koda: majanduslikult keerulisemad ajad suurendavat survet ümbrikupalga maksmiseks

Ehkki ümbrikupalga saajaid jääb üha vähemaks, suurendavad majanduslikult keerulisemad ajad survet ümbrikupalkade maksmiseks, leiavad Maksu- ja Tolliamet ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda.

29.06.2020

Tänasest saavad ettevõtjad vaadata, millisena nad MTA jaoks paistavad

Maksu- ja tolliamet (MTA) pakub 29. juunist ettevõtjatele maailmas ainulaadset e-teenust „Maksukäitumise hinnangud“, mis on ettevõttele abivahendiks oma maksuasjade korrashoidmisel. Rakenduse kaudu näeb ettevõtja, millisena tema ettevõte MTA jaoks paistab ning kas MTA hinnangul on tema esitatud andmetes puudujääke. Teenuses antakse puuduste parandamiseks ka konkreetsed juhtnöörid.