Sa oled siin

Tolli- ja käibemaksuvabastus ei laiene müügi eesmärgil imporditud kaitsevahenditele

7 aprill 2020

Maksu- ja tolliamet juhib tähelepanu, et ajutine tolli- ja käibemaksuvabastus kolmandatest riikidest imporditud meditsiiniseadmetele ja kaitsevahenditele kehtib kaupadele, mis imporditakse riiklike organisatsioonide, sealhulgas riigiasutuste ja avaliku sektori asutuste poolt või nende nimel. Seda vaid juhul, kui imporditakse kaupu, mis on seotud koroonaviiruse tõkestamisega.

Lisaks on võimalik riigiasutusel või muudel heategevus- või abiühingutel taotleda maksuvabastust juhul, kui nad impordivad esmatarbekaupu tasuta jagamiseks puudustkannatavatele isikutele – antud juhul võivad tasuta jagatavad tooted olla maskid, kaitseprillid jm viiruse tõkestamiseks vajaminev kaup.

Seega ei kehti tolli- ja käibemaksuvabastust meditsiiniseadmetele ja kaitsevahenditele, mis imporditakse eraisikute või eraettevõtete poolt isiklikuks kasutamiseks või müümiseks.

Maksuvabastust kohaldatakse tollideklaratsiooni esitamisel ja kõikide nõutavate lisadokumentide lisamisel deklaratsioonile. Deklaratsiooni aitavad vajadusel täita tolliagentuurid.

Euroopa Komisjon võttis ajutist maksuvabastust puudutava otsuse vastu reedel, 3. aprillil, et aidata liikmesriikidel võidelda koroonaviiruse vastu. Ajutine tolli- ja käibemaksuvabastus hõlmab maske ja kaitsevahendeid ning testikomplekte, hingamisaparaate ja muid meditsiiniseadmeid. Meedet kohaldatakse 6 kuu jooksul ja seda on võimalik täiendavalt pikendada.

Lisainfot saate tolliinfo telefonil 880 0814 ja e-posti aadressil tollinfo@emta.ee.

Juhised kaubavahetusega tegelevatele ettevõtetele »

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2020

Palume tööandjatel kontrollida töötajate teise samba pensionimaksete jätkamist

Teise samba maksete ajutise peatamise avalduse on esitanud 9575 inimest, nende makse sambasse peatub detsembrist kuni uue aasta septembrini. Tööandjad peavad enne detsembris palga maksmist kindlaks tegema, kas nende töötajate makse jätkub või ei. Seda saab teha Pensionikeskuse kaudu.

22.10.2020

Ettevõtluskontodega on kogutud üle miljoni euro makse

Läinud aasta alguses Maksu- ja Tolliameti (MTA) ning LHV koostöös turule toodud ettevõtluskonto on leidnud väga aktiivset kasutust. Vähem kui kahe aastaga on Eestis avatud üle 3000 ettevõtluskonto.