Sa oled siin

Salasigarette vedanud valgevenelased jäid ilma nii kaubast kui ka autodest

4 oktoober 2019
Salasigaretid

Eile mõistis Pärnu maakohus salasigarettide vedamises süüdi kolm Valgevene meest, kes peeti Pärnumaal piiri lähedal kinni 1. oktoobril.

Kaks sõiduautot peatati maksu- ja tolliameti (MTA) töötajate poolt riskianalüüsi tulemusena, kontrolli käigus leitigi autodesse ehitatud peidikutest kokku üle 100 tuhande sigareti, mille pakkidel puudusid nii maksumärgid kui ka nõuetekohased hoiatused terviseriskide kohta. Kui kinnipeetud kogus salasigarette oleks jõudnud Eestis mustale turule, jäänuks riigil maksudena saamata ligikaudu 13 tuhat eurot.

MTA uurimisosakonna Lääne talituse juhi Peeter Paisuotsa sõnul on juhtum hea näide tõhusast menetlusest, kus kohtuotsuseni jõutakse 48 tunni jooksul alates kuriteo tuvastamisest. „Tõhus võitlus salakaubandusega saab võimalikuks vaid tänu suurepärasele koostööle, seda nii prokuratuuri kui ka politsei- ja piirivalveametiga,“ rõhutas Paisuots.

Prokuratuuri ja süüdistatavate vahel sõlmitud karistuskokkuleppe järgi karistatakse kolme meest suures koguses salasigarettide vedamise eest võrdselt aasta ja kuue kuu pikkuse vangistusega, mida ei pea ära kandma, kui nad kolme aasta jooksul ei pane toime uut rikkumist. „Lisakaristusena saadetakse nad riigist välja ja järgmised viis aastat kehtib neile Eestisse sissesõidukeeld,“ ütles prokurör Marika Salmistu.

Meestelt konfiskeeriti nii maksumärkideta salasigaretid kui ka nende vedamiseks kasutatud sõiduautod Fiat Ulysse ja Hyundai Trajet. „Kui autot kasutatakse salakauba vedamiseks, on see kuriteo toimepanemise vahend ja konfiskeeritakse koos salakaubaga,“ ütles prokurör.

 

Liivi Reinhold
Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik
56 818 933

Kaia-Liisa Tabri
Maksu- ja Tolliameti pressiesindaja
5694 9910

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
27.05.2021

MTA ametnikud tabasid Tallinna Vanasadamast suures koguses kokaiini

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad pidasid eelmisel laupäeval, 22. mail Tallinna Vanasadamas kinni väikebussi, millest avastatud pakendid reageerisid kokaiini kiirtestile.