Sa oled siin

Reitmann: MTA keskendub üha enam ettevõtete nõustamisele

1 veebruar 2017

Maksu- ja tolliameti peadirektori asetäitja Rivo Reitmanni sõnul on viimastel aastatel vähenenud varimajandus ning oodatust paremini laekunud maksud andnud ametile võimaluse keskenduda ettevõtete toetamisele maksu- ja tolliasjade ajamisel.

„Näiteks oleme üha enam suunanud oma järelevalvetegevuse nõustamisele – möödunud aastal suheldi ca 900 ettevõtjaga, kelle puhul võis olla risk töösuhte varjamises,“ rääkis Reitmann. Tema sõnul on nõustamise abil suurem osa neist tänaseks oma tegevust korrastanud ning selle tulemusel on palgaväljamaksed suurenenud 4,8 miljoni euro võrra.

„See näitab selgelt, et otsesuhtlus ja koos maksuasjade üle vaatamine annab tulemust. Samas ei ole ka maksukuritegevus kusagile kadunud ja nõustamise kõrval tegeleme endiselt ka sellega, et kurjategijad sellelt tegevuselt kõrvale juhtida,“ lisas Reitmann.

Hästi laekuvate maksude kõrval on stabiilselt vähenenud ka maksuaugu osakaal, mis oli 2015. aastal 7,1 protsenti riigieelarve maksutulust ehk 419 miljonit eurot. Suurema osa sellest moodustab käibemaksukahju, kuid Eesti on siin viimastel aastatel olnud üks suurimaid käibemaksuaugu vähendajaid Euroopa Liidus.

2020 valmiva uue e-maksuameti/e-tolli arendamise käigus pakub amet juba sel aastal mitut ettevõtjate tegevust lihtsustavat teenust. Peagi hakkab MTA soovi korral eraisikule või ettevõttele väljastama pangale esitamiseks maksuandmete tõendit, samuti lihtsustame palgaväljamaksete deklareerimist ning valmib ka elektrooniline käibemaksukohustuslaseks registreerimise teenus.   

Tänase pressikonverentsi materjalid leiate siit.

1. veebruar 2017 

 

Veel uudiseid samal teemal

20.01.2021

MTA iseteeninduskeskkond e-MTA toimib taas

Maksu- ja Tolliameti (MTA) iseteeninduskeskkond e-MTA tomib taas. Tehniliste probleemide tõttu ei olnud alates 20. jaanuari ennelõunast võimalik Maksu- ja Tolliameti iseteeninduskeskkonda e-MTA sisse logida ja paljudel ettevõtjatel oli raskusi käibemaksu- või aktsiisideklaratsiooni esitamisega. Palume ebamugavuste pärast vabandust!

15.01.2021

Enam kui 10 000 tööandjat ei esita igakuist tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni

Maksu- ja Tolliamet (MTA) hakkab saatma meeldetuletusi neile, kes peaksid MTA andmetel esitama tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni makse ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni (TSD), kuid ei ole seda õigeaegselt teinud. Kokku on selliseid isikuid ligi 10 000.