Sa oled siin

Reisirongi vedurist avastati 180 000 salasigaretti

3 jaanuar 2013

Eelmise aasta viimasel päeval avastasid maksu- ja tolliameti töötajad Moskva-Tallinn reisirongi vedurist 180 000 salasigaretti.
Ametnikud avastasid salasigaretid 31. detsembril Venemaalt Eestisse saabunud reisirongi Moskva-Tallinn veduri kontrollimisel.

Tollikontrolli käigus avastati veduri keskõhutorust 35 kilesse pakitud musta kasti. Pakkides oli kokku 180 000 Venemaa maksumärkidega sigaretti.
Kriminaalmenetlust ei alustatud, kuna kahtlustatava kinnipidamine asendati maksega riigituludesse. Vedurijuht tunnistas end süüdi ning tasus 1000 eurot võimaliku karistusena mõistetavat rahalist karistust katva maksega. Sigaretid konfiskeeriti ja need lähevad hävitamisele.

Maksu- ja tolliameti tollikorralduse osakonna juhataja asetäitja Ants Kutti sõnul pööratakse salasigarettide sissetoomise takistamisele eraldi tähelepanu ka sel aastal.
„Näiteks praegu oleme me novembris Narva raudteejaamas väetisevagunist avastatud suure koguse salasigarettide tõttu võtnud tugevdatud kontrolli alla kaubarongid ega jäta tähelepanuta ka reisironge,“ ütles Kutti.

3. jaanuar 2013

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
27.05.2021

MTA ametnikud tabasid Tallinna Vanasadamast suures koguses kokaiini

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad pidasid eelmisel laupäeval, 22. mail Tallinna Vanasadamas kinni väikebussi, millest avastatud pakendid reageerisid kokaiini kiirtestile.