Sa oled siin

PPA ja MTA on valmis pühadejärgseks turistidevooks

10 mai 2013

Politsei- ja piirivalveamet ning maksu- ja tolliamet on valmis piiriületajate arvu kasvuks Venemaa suunal seoses pika pühadeperioodi lõppemisega sel nädalavahetusel.

„Piiriületuse sujuvaks tagamiseks idapiiril on piirivalve poolt tehtud vajalikud teenistusalased ümberkorraldused ja rakendatud lisaisikkoosseisu," ütles PPA piirivalveosakonna piiriturvalisuse büroo juht Priit Järvpõld. 

„Samas ei ole võimalik järjekordi täielikult ära hoida, sest piirikontrolli protsess võtab oma aja ja näiteks Narva suunal ei võimaldada juba infrastruktuur rohkem kontrollikohti juurde luua. Seetõttu palume piiriületajatel varuda tavapärasest rohkem aega piiri ületamiseks. Võrreldes Narva suunaga on Koidula ja Luhamaa piiripunktides vähem piiriületajaid ja seega on ka piiriületusele kuluv ooteaeg lühem. Samuti soovitame inimestel kasutada elektroonilise piirijärjekorra broneerimise keskkonda (www.estonianborder.eu), et tutvuda järjekordade pikkuste ja ooteajaga ning võimalusel broneerida endile seal järjekorra aeg." 

MTA piirikontrollivaldkonna juht Ants Kutti märkis, et seoses pühade lõppemisega naasevad paljud Eestisse tulnud Vene turistid sel nädalavahetusel Venemaale ning sellega seoses on piiripunktides oodata ka tavapärasest suuremat koormust.

„Arvestame piiriületajate arvu suurenemisega nii Narva, Koidula kui ka Luhamaa piiripunktides ja planeerime vastavalt ka oma ressursse, seega peaks tollivormistus igati sujuvalt toimima. Küll aga tuleb piiriületajatel just Venemaa suunal arvestada, et seoses pühade lõppemisega võivad ka piirijärjekorrad ajutiselt sel nädalavahetusel tavapärasest pikemad olla,“ ütles Kutti.


10. mai 2013

 

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2020

MTA töötajad tabasid üle 3 miljoni salasigareti

Möödunud nädalavahetusel avastasid Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad Paldiski sadamas tollikontrolli käigus veoauto koormast 3 160 000 salasigaretti.

MTA uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti.
06.05.2020

MTA töötajad avastasid Läti piiril 1,7 miljonit salasigaretti

Maksu- ja Tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti Winston Blue.