Sa oled siin

Postisaadetistest on narkootilisi aineid avastatud tänavu 142 korral

15 september 2015

Maksu- ja tolliamet (MTA) kontrollis koostöös Omnivaga sel nädalal Põhja postikeskuses suurendatud koosseisuga postisaadetisi, et tuvastada narkootiliste ainete salakaubavedu. Selle aasta esimese poolaasta jooksul on kokku avastatud 142 postipakki, mis sisaldasid narkootilisi ja psühhotroopseid aineid.

MTA Põhja tollipunkti juhi Raivo Terve sõnul oli seekordses kontrollis lisaks tolliametnikele ning narkotalituse uurijatele kaasatud neli narkokoera, kelle abil on varem avastatud korduvalt näiteks kanepiseemneid ja uusi narkootilisi aineid.

„Viimase läbivaatuse käigus suuri rikkumisi ei tuvastatud, kuid postipakkide kaudu narkootiliste ainete riiki toimetamise tõkestamiseks jätkame lisaks igapäevastele kontrollidele kindlasti ka sarnaste operatsioonidega,“ rääkis Terve.

MTA hoiatab, et postipakkidest avastatud sünteetiliste uimastite, olgu selleks kannabinoid või miski muu, mõju on ettearvamatu ja seetõttu võivad selle tarbimise tagajärjed olla traagilised. Narkootilisi ja psühhotroopseid aineid tellinud isikute suhtes alustatakse süüteomenetlust. 


15. september 2015

 

Veel uudiseid samal teemal

09.03.2020

Ilma vastava sertifikaadita ei tohi seemneid enam Euroopa Liitu tuua

Viimastel nädalatel on sagenenud juhtumid, kus inimesed üritavad Venemaalt Eestisse tuua taimede seemneid. Maksu- ja Tolliamet (MTA) ning Põllumajandusamet (PMA) tuletavad meelde, et kõikidel seemnetel peab väljastpoolt Euroopa Liitu toomisel olema fütosanitaarsertifikaat, oma tarbeks ning väikesele kogusele erandit enam ei kehti.

21.01.2020

MTA töötajad tabasid 10 miljonit võltsitud sigaretti

Eelmise aasta lõpus informeerisid Saksamaa kolleegid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajaid Liibanonist Eestisse saabuvast konteinerist sigarettidega. Konteinerist avastati 10 miljonit sigaretti kaubamärgiga Prince.