Sa oled siin

Pärnumaal tabatud salasuitsude ja -alkoholi käitlejad said karistada

23 mai 2012

Pärnumaal tabati mais kaks salasigarette ja -alkoholi käidelnud meest, keda kohus karistas tingimisi vangistusega.

Maksu- ja Tolliameti ametnikud tegid 10. mail Pärnu elaniku Vitali kasutuses olnud ruumides läbiotsimisi ning avastasid kokku 44 liitrit käitlemiseks keelatud alkoholi, 6560 salasigaretti ja 3200 eurot sularaha.

Kiirmenetluse korras mõistis kohus talle karistuseks 6 kuud vangistust 18-kuulise katseajaga. Käitlemiseks keelatud alkohol ja sigaretid, samuti kuriteo toimepanemise tulemusena saadud ligi 3200 eurot konfiskeeriti.

Lääne Ringkonnaprokuratuuri prokuröri abi Kaido Tuulemäe sõnul on siin kõige olulisem just see, et suudeti tuvastada ka kriminaalne tulu ja ebaausal teel saadud raha, millega saanuks uut salakaupa soetada, konfiskeeriti.

14. mail peatas MTA tollikontrolli liikuvrühm Pärnumaal Kilingi-Nõmme lähistel Romani juhitud väikebussi, mille läbivaatuse käigus avastati ligi 1000 liitrit piiritust.

Täna mõistis Pärnu Maakohus mehele käitlemiseks mittelubatud alkoholi edasitoimetamise eest karistuseks 1-aastase vangistuse 18-kuulise katseajaga. Romani autost avastatud 1000 liitrit piiritust konfiskeeriti.

Sama mehe juhitud sõiduauto peatasid tollitöötajad ka mullu detsembris Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Uulu parklas. Kontrolli käigus avastati siis sõiduki pagasiruumist 3 ja salongist 4 pruuni pappkasti, milles oli kokku 70 000 Valgevene ja Vene maksumärkidega sigaretti.

Maksu- ja Tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuus: „Tolliametnike tubli töö kõrval kiidan ka õiguskaitseorganite kiiret koostegutsemist. Prokuratuuri abiga on meeskodanik oma karistuse juba kätte saanud. Märkimist väärib, et lisaks ca 17 000 euro suuruse maksukahju ärahoidmisele ei saa konfiskeeritud salapiiritus enam inimeste tervist ohustada.“

Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et piirituse või muu kange alkohoolse vedeliku müümine mittelegaalses, st maksumärgistamata tootepakendis ja mitteametliku müüja poolt on alati ebaseaduslik ning toob endaga kaasa väärteo- või kriminaalkaristuse. Alkoholi suur kogus ehk see, missugusest määrast alates loetakse tegu kriminaalseks, on 10 liitrit puhast absoluutalkoholi. Suure koguse saab täis umbes 11 liitri 96% piirituse või 25 liitri 40% viinaga.

MTA hinnangul vähenes 2011. aastal salaturu osakaal nii tubaka kui ka alkoholi osas, aga selle vähenemise täpsem maht selgub juuni alguses, kui Eesti Konjunktuuri Instituut avalikustab oma sellekohased andmed.

23. mai 2012

 

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

27.05.2021

MTA ametnikud tabasid Tallinna Vanasadamast suures koguses kokaiini

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad pidasid eelmisel laupäeval, 22. mail Tallinna Vanasadamas kinni väikebussi, millest avastatud pakendid reageerisid kokaiini kiirtestile.

22.04.2021

Salasigarette liigub Eestis kaks korda vähem kui Lätis ja Leedus

Uuringufirma Nielsen kohaselt langes 2020. aasta neljandas kvartalis maksumärgistuseta sigarettide osakaal Eestis 0,4 protsendi võrra, ulatudes 9,5 protsendini.