Sa oled siin

Nüüdsest saavad veokijuhid Narva piiripunktist läbi ühe peatusega

31 mai 2016

Alates sellest nädalast teevad maksu- ja tolliametnikud Narva-1 piiripunkti veokite terminalis lisaks tollikontrollile ka piirikontrolli ning veoautode juhid saavad piiri ületada vaid ühe peatusega.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivpiiriametnik Eve Kalmuse sõnul võidavad PPA ning Maksu- ja Tolliameti koostööst ennekõike veokijuhid. „Ühisprojekti eesmärk on tõsta piiriületuse kiirust ja piiripunkti läbilaskevõimet ning tõhustada piiri- ja tollikontrolli,“ rääkis Kalmus.

„Kui kõik isiku ja sõiduki dokumendid on korras, piisab nüüd vaid ühest kontaktist piiril, et inimene saaks edasi üle piiri liikuda,“ selgitas Ida tollipunkti juhataja Voldemar Linno. „Esimene päev näitas, et piiriületajad olid esialgu veidi üllatunud, aga suhtusid muudatusse positiivselt.“

Tänavu esimese nelja kuu jooksul ületas Narva-1 piiripunkti kaudu piiri kokku 25 357 veoautot, mullu ületas samal perioodil piiri 24 473 veoautot.

Maksu- ja tolliametnike täiendkoolitust kaasrahastasid Euroopa Liit Sisejulgeolekufondi kaudu ja EV Siseministeerium.

 

Politse- ja piirivalveamet ja maksu- ja tolliameti ühisteade 

31. mai 2016

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2020

MTA töötajad tabasid üle 3 miljoni salasigareti

Möödunud nädalavahetusel avastasid Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad Paldiski sadamas tollikontrolli käigus veoauto koormast 3 160 000 salasigaretti.

MTA uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti.
06.05.2020

MTA töötajad avastasid Läti piiril 1,7 miljonit salasigaretti

Maksu- ja Tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti Winston Blue.