Sa oled siin

Nüüdsest saavad veokijuhid Narva piiripunktist läbi ühe peatusega

31 mai 2016

Alates sellest nädalast teevad maksu- ja tolliametnikud Narva-1 piiripunkti veokite terminalis lisaks tollikontrollile ka piirikontrolli ning veoautode juhid saavad piiri ületada vaid ühe peatusega.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivpiiriametnik Eve Kalmuse sõnul võidavad PPA ning Maksu- ja Tolliameti koostööst ennekõike veokijuhid. „Ühisprojekti eesmärk on tõsta piiriületuse kiirust ja piiripunkti läbilaskevõimet ning tõhustada piiri- ja tollikontrolli,“ rääkis Kalmus.

„Kui kõik isiku ja sõiduki dokumendid on korras, piisab nüüd vaid ühest kontaktist piiril, et inimene saaks edasi üle piiri liikuda,“ selgitas Ida tollipunkti juhataja Voldemar Linno. „Esimene päev näitas, et piiriületajad olid esialgu veidi üllatunud, aga suhtusid muudatusse positiivselt.“

Tänavu esimese nelja kuu jooksul ületas Narva-1 piiripunkti kaudu piiri kokku 25 357 veoautot, mullu ületas samal perioodil piiri 24 473 veoautot.

Maksu- ja tolliametnike täiendkoolitust kaasrahastasid Euroopa Liit Sisejulgeolekufondi kaudu ja EV Siseministeerium.

 

Politse- ja piirivalveamet ja maksu- ja tolliameti ühisteade 

31. mai 2016

Veel uudiseid samal teemal

21.01.2020

MTA töötajad tabasid 10 miljonit võltsitud sigaretti

Eelmise aasta lõpus informeerisid Saksamaa kolleegid maksu- ja tolliameti (MTA) töötajaid Liibanonist Eestisse saabuvast konteinerist sigarettidega. Konteinerist avastati 10 miljonit sigaretti kaubamärgiga Prince.

17.12.2019

MTA konfiskeeris Jüris üle 60 kg uimasteid, kinni peeti Eesti kodanikud

Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse uurijad pidasid 1. detsembril Jüri alevikus Pärna teel kinni kolm Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse enam kui 60 kg erinevate narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises.