Sa oled siin

Narva piirivalvurid teevad nüüd ka osa tollitoiminguid

11 juuli 2016
Narva piiripunkt

Juulis jõustunud käibemaksuseaduse muudatus võimaldab PPA ametnikel teha Narva-1 piiripunktis nüüd ka osa tollitoiminguid, mis tähendab reisijate jaoks veelgi lihtsamat piiriületust.

„Esialgu võtavad PPA ametnikud enda kanda tax-free kaupade väljaviimise vormistamise. Vajalikke dokumente saab nüüd vormistada ühe ametniku juures, mis muudab reisija jaoks piiriületust mugavamaks,“ ütles Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Indrek Püvi. „Tulevikus lisandub ka sõidukites oleva kütuse deklareerimine.“

Narva tollipunkti juht Voldemar Linno lisas, et uuendus on osa Maksu- ja Tolliameti ja PPA koostööprojektist. „Mai lõpus jõustus muudatus, mis võimaldab maksu- ja tolliametnikel teha Narva-1 piiripunkti veokite terminalis lisaks tollikontrollile ka piirikontrolli. Seega, kui juhi ja veoki dokumendid on korras, võib piiri ületada järgmise ametniku juurde minemata,“ ütles Linno. „Piiriületajate tagasiside on olnud positiivne, sest neile tähendab see aja kokkuhoidu.“

Lugupidamisega
Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
6123051
5111109

Mailin Aasmäe
pressiesindaja
Maksu- ja tolliamet
676 1115
 

8.07.2016

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2020

MTA töötajad tabasid üle 3 miljoni salasigareti

Möödunud nädalavahetusel avastasid Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad Paldiski sadamas tollikontrolli käigus veoauto koormast 3 160 000 salasigaretti.

MTA uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti.
06.05.2020

MTA töötajad avastasid Läti piiril 1,7 miljonit salasigaretti

Maksu- ja Tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad avastasid Ikla piiripunktist saabunud haagisveokist 1,7 miljonit salasigaretti Winston Blue.