Sa oled siin

Narva-2 piiripunkti kaudu kaupa vedada ei saa

Piiriületamisel Narva-2 piiripunkti kaudu tohivad piiriületajal kaasas olla vaid mittekaubanduslikku laadi ja reisimisel vajalikud asjad, kaubavedu selle piiripunkti kaudu on keelatud.

Maksu- ja tolliameti Ida tollipunkti juhataja Voldemar Linno sõnul prooviti möödunud nädalal mitmeid kordi Narva-2 piiripunkti kaudu ka kaupasid vedada, kuid inimesed tuli suunata Narva-1 piiripunkti.

„Seetõttu tuletame piiriületajatele meelde, et novembri alguses pärast renoveerimist taasavatud Narva-2 piiripunkt on mõeldud ainult nendele jalgsi reisijatele, kellel ei ole kaasas deklareeritavat kaupa või kes toimetavad üle piiri üksnes mittekaubanduslikku laadi kaupa. Igasugune kaubavedu ja kauba deklareerimine toimub eranditult ainult Narva-1 piiripunktis,“ rääkis Linno.

Mittekaubanduslikku laadi kaup on mõeldud üksnes reisija või tema pereliikmete isiklikuks kasutamiseks või kingitusteks ning selle laad ega kogus ei viita kaubanduslikule otstarbele. Kui tolli- või piirivalveametnikel tekib kahtlus, et piiriületuse asjaolud viitavad kaubanduslikku laadi tegevusele, siis suunatakse reisija tagasi ja kasutama Narva-1 piiripunkti.

Narva piiripunkti juhtpiirivalvur Antti Eensalu sõnul saavad Narva-2 piiripunkti piiriületuseks kasutada kõik Eesti Vabariigi elanikud reisidokumendi olemasolul, olenemata kodakondsusest. „Ka välismaalase passi omanikel on võimalik piiriületuseks kasutada Narva-2 piiripunkti. Eesti elanikel, kel ei ole kindla riigi kodandust, või kolmanda riikide kodanikel peab piiriületusel olema kaasas lisaks passile ka elamisloakaart,“ tuletab Eensalu meelde.

Narva-2 piiripunkt (Kose tn 6, Narva) on avatud kell 7.00-19.00. Narva-1 piiripunkt on avatud ööpäevaringselt.

Lisainfot reisimise ja kaupade kaasatoomise kohta leiab MTA kodulehelt:
Reisimine kolmandast riigist Euroopa Liitu"
Reisimine Eestist kolmandasse riiki"

 

14. november 2017. a

Veel uudiseid samal teemal

22.12.2017

MTA: piiriületustel esitatavate kütuseteatiste võltsimine toob kriminaalmenetluse

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud on viimastel nädalatel avastanud juba neli juhtumit, kus sõiduautodega piiriületajad esitavad tolliametnikele võltsitud kütuseteatised. Dokumendi võltsimise avastamisel alustatakse isikute suhtes kriminaalmenetlust.

23.11.2017

Läbivalgustusseadmed tõstavad kagupiiri tollipunktide kontrollivõimekuse uuele tasemele

Täna avati Luhamaa maanteepiiripunktis sõidukite kontrolli- ja röntgenihall koos uue statsionaarse läbivalgustusseadmega. Samasugune värskendus toimus hiljuti ka Koidula maanteepiiripunktis, mis tõstis mõlema Eesti kagupiiri tollipunkti kontrollivõimekuse uuele tasemele.