Sa oled siin

MTA tuletab meelde: „sinise kütuse“ kasutamine erasõidukites või kütmiseks on keelatud

31 mai 2021

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et madalama aktsiisiga maksustatud erimärgistatud diislikütust (nn sinist kütust) tohib tarbida ainult põllumajanduses kasutatavates masinates, samuti kutselisel kalapüügil.

MTA juhtiva maksuaudiitori Krista-Maria Alase sõnul on erimärgistatud kütuse ebaseaduslik kasutamine küll võrreldes eelnevate aastatega vähenenud, kuid siiski oli MTA riskianalüüsi kohaselt aasta esimese nelja kuu maksukahju hinnanguliselt ligi 400 000 eurot. Nelja kuuga tuvastas MTA 27 juhtumit, kus sõiduauto paagis kasutati eriotstarbelist diislikütust. Kokku on täiendavalt aktsiisi deklareeritud 22 136 liitri erimärgistatud diislikütuse väärkasutamise eest.

„Soodusmääraga diislikütus on põllumajandustootjate ja kutseliste kalurite toetusmeede, mille maksavad kinni kõik Eesti maksumaksjad. Seepärast on keelatud seda tankida sõiduautosse ning seda kasutada ka näiteks kaubaveol, metsatöödel, teede puhastusel, kütmisel,“ ütles Alas. „Jäljed sinise kütuse kasutamisest püsivad kütusepaagis pikalt ja kontrollide käigus tuvastavad meie ametnikud selle hõlpsasti,“ ütles Alas

MTA-l on kavas jätkata erimärgistatud kütuse kasutamise kontrolle, et tuletada mootorsõidukijuhtidele meelde erimärgistatud diislikütuse kasutamistingimusi. Näited, millistel juhtudel on erimärgistatud diislikütuse kasutamine lubatud, leiab MTA kodulehelt: https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiisid-vara-hasartmang/kutus-ja-elektrienergia/eriotstarbelise-diislikutuse-kasutamine  

Veel uudiseid samal teemal

27.04.2021

MTA hoidis esimeses kvartalis ära rekordilises ulatuses äriühingute kasumite maksuvaba jaotamist

Maksu- ja Tolliameti (MTA) auditiosakonna töögrupp, mis tegeleb äriühingute tulumaksu tasumise kontrollimisega, on selle aasta esimese kolme kuuga ära hoidnud läbi aegade kõige suurema summa ulatuses kasumi ebaseaduslikku maksuvaba jaotamist.

26.01.2021

MTA määras eelmisel aastal ümbrikupalga kontrollide tulemusena juurde 12,45 miljonit eurot makse

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad viisid 2020. aastal läbi 1046 tööjõumaksudega seotud kontrolli ja juurde määrati kokku 12,45 miljonit eurot tööjõumakse.