Sa oled siin

MTA tuletab meelde: Kreenholmi silla piiripunkti kaudu kaupu vedada ei saa

28 juuni 2019

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab Narva linna kaudu Venemaale suunduvatele inimestele meelde, et kaubaga piiri ületamiseks tuleb kasutada Narva-1 piiripunkti.

MTA Ida tollipunkti juhataja Voldemar Linno sõnul on Narva-2 piiripunkti ehk Kreenholmi silla kaudu piiri ületamine avatud kõigile jalgsi reisijatele, kellel ei ole kaasas deklareeritavat kaupa. „Viimastel nädalatel on sagenenud olukorrad, kus oleme pidanud inimesed suunama kasutama Narva-1 piiripunkti, kuna neil on olnud kaasas deklareeritav kaup või piiriületuse sagedus viitab kaubanduslikku laadi tegevusele,“ lisas Linno.

„Teeme ka tõhusat koostööd Venemaa tolliga ning kui mõnele kaubagrupile on rakendatud piirangud Venemaa tolli poolt, siis soovitame inimesel ennetavalt kasutada Narva-1 piiripunkti võimalike sekelduste vältimiseks,“ ütles Linno.

Narva-2 piiripunkti kaudu piiri ületades võib olla kaasas vaid mittekaubanduslikku laadi kaupa. Selle all mõeldakse asju, mis on üksnes reisija või tema pereliikmete isiklikuks kasutamiseks või kingitusteks ning selle laad ega kogus ei viita kaubanduslikule otstarbele. Kui tolli- või piirivalveametnikel tekib kahtlus, et piiriületus viitab kaubanduslikku laadi tegevusele, siis suunatakse reisija tagasi ja kasutama Narva-1 piiripunkti.

Narva-2 piiripunkt (Kose tn 6, Narva) on avatud kell 8.00-20.00. Narva-1 piiripunkt on avatud ööpäevaringselt.

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
27.05.2021

MTA ametnikud tabasid Tallinna Vanasadamast suures koguses kokaiini

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad pidasid eelmisel laupäeval, 22. mail Tallinna Vanasadamas kinni väikebussi, millest avastatud pakendid reageerisid kokaiini kiirtestile.