Sa oled siin

MTA töötajad avastasid nädalavahetusel Narvas ligi 125 000 salasigaretti

19 veebruar 2013

Möödunud laupäeval avastasid Ida tollipunkti töötajad Narvas kahte Venemaalt Eestisse sisenenud sõidukit kontrollides kokku 124 760 salasigaretti.
Esimesest kontrollitud autost leiti pakiruumist alguse saanud peidik, kuhu oli paigutatud 76 120 Venemaa maksumärkidega sigaretti.

Vähem kui tund hiljem sisenes tollipunkti teine sõiduauto, mille pakiruumist ja salongist leiti peidikud 48 640 deklareerimata sigaretiga.

Tollikorralduse osakonna juhataja asetäitja Ants Kutti sõnul on viimasel ajal suurenenud avastuste hulk, kus sõiduautodesse on spetsiaalselt salakaubaveo eesmärgil sisse ehitatud peidikud. „Uudseks on asjaolu, et salakaubaveoks kasutatakse mitte ainult väga vanu, vaid ka suhteliselt uusi sõidukeid. Avastused näitavad, et peidikud on väga professionaalselt tehtud, aga tänu tõhusale riskianalüüsile ja moodsale kontrollitehnikale suudame sellised sõidukid kontrolli suunata ja peidikutest salakauba avastada,“ märkis Kutti.

Mõlema juhtumi osas alustati väärteomenetlust.


19. veebruar 2013

Veel uudiseid samal teemal

19.07.2021

MTA ja PTA korraldavad ühisoperatsiooni „Lemmikloomad turvaliselt Eestisse“

Maksu- ja Tolliamet (MTA) ja Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) korraldavad 19.-30. juulil ühisoperatsiooni, mille eesmärk on kontrollida reeglite täitmist lemmikloomadega piiri ületamisel.

 
27.05.2021

MTA ametnikud tabasid Tallinna Vanasadamast suures koguses kokaiini

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad pidasid eelmisel laupäeval, 22. mail Tallinna Vanasadamas kinni väikebussi, millest avastatud pakendid reageerisid kokaiini kiirtestile.