Sa oled siin

MTA: tööjõumaksudega skeemitamise vähendamisel on fookus nõustamisel

13 oktoober 2015

Maksu- ja tolliamet julgustab ametiga ühendust võtma kõiki ettevõtjaid, kellel on viimastest riigikohtu lahenditest tulenevalt tekkinud küsimusi ettevõtte kaudu teenuse osutamisel tekkiva maksukohustuse kohta.

„Meie eesmärk on liikuda niinimetatud OÜ-tamise teemaga rahulikult, et enne järgmisi samme tekiks ettevõtjatel kindlus, millest tuleb ettevõtte kaudu teenust pakkudes lähtuda ja milline on sel juhul maksukohustus,“ ütles maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi. „Meedia vahendusel ja täpseid detaile teadmata on keeruline nõu anda, seetõttu julgustame ettevõtjaid rohkem otse meie poole pöörduma. Nii saab meie abi olema ka oluliselt sisukam.“

Ettevõtja saab maksuhalduriga ühendust kirja teel aadressil jurisik@emta.ee, infotelefonil 880 0812 või lähimas teenindusbüroos.
„Ameti poolt võtame esmalt kontakti telefoni teel ja pakume nõustamist neile ettevõtetele, kus näeme suurimaid maksuriske. Kindlasti ei pea ühenduse võtmisega kartma automaatselt järgnevat maksukontrolli. Kui ettevõte kohandab oma praktikat vastavalt riigikohtu suunistele, siis tõenäosust kontrolli sattuda ei ole,“ lisas Liivamägi.

OÜ-tamine on näilik olukord ettevõtete vahelisest teenuse osutamisest, et vähendada või hoida kõrvale tööjõumaksude tasumisest. Riigikohus on kinnitanud, et maksuhalduril on teatud juhtumitel õigus sekkuda poolte vahel sõlmitud tehingutesse ja maksustada tehingud vastavalt nende tegelikule majanduslikule sisule. Kui täidetakse tööülesandeid, siis tuleks sõlmida tööleping, kui juhatuse liikme ülesandeid, siis juhatuse liikme leping ning kui nõukogu liikme ülesandeid, siis nõukogu liikme leping, et tagada iga sellise lepingu puhul kõikide isikute ühesugune maksustamine ja aus konkurents.

 
13. oktoober 2015

 

Veel uudiseid samal teemal

17.02.2021

MTA selgitab: millal tuleb kinnisvara müügilt tasuda tulumaks?

Esmaspäeval algas tuludeklaratsioonide esitamine ning inimesed, kes müüsid eelmisel aastal kinnisvara, seisavad küsimuse ees - kas müügilt teenitud summa tuleb deklareerida ning tasuda 20-protsendiline tulumaks?

08.02.2021

MTA selgitab: kuidas tasuda korteri üürilt õigesti maksud?

Kuna algamas on tuludeklaratsiooni esitamine, siis selgitame näidete varal lahti, kuidas deklareerida üüritulu ning tasuda sellelt maksud.