Sa oled siin

MTA süvendab piiril kontrolle salasigarettide avastamiseks

23 jaanuar 2013

Maksu- ja tolliamet (MTA) tõhustab käesolevast nädalast tollipunktides kontrolli piiriületajatel kaasas olevate tubakatoodete üle, mida toetab sel nädalal alanud kampaania „Ostad salasigarette, toetad kuritegevust“.
 
MTA tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Koidu sõnul on salatubakaturu osakaalu vähendamine olnud alati ameti jaoks oluline, sel aastal on see aga tollivallas üheks kindlaks prioriteediks, kuhu suunatakse ka varasemast enam ressursse.

„Keskendume salasigarettide üle piiri toomise takistamisele ja tegeleme järjepidevalt nii ennetustööga kui ka juba üle piiri toodud salasigarettide avastamisega. Sel nädalal startis teavituskampaania „Ostad salasigarette, toetad kuritegevust“, millega soovime kõnetada nii salatubakatoodete müüjaid kui ka ostjaid. Kampaania on loodud koostöös Tubakatootjate Eesti Assotsiatsiooniga, mis rõhutab riigi ja erasektori ühist muret salaturu osakaalu numbrite osas,“ rääkis Koidu.

MTA Ida tollipunkti juhataja Voldemar Linno selgitas, et just sellise teavituskampaania algus on hea hetk tõhustamaks ka piiriületajate kontrollimist ja selgitada neile lubatust suurema koguse sigarettide üle piiri toomise tagajärgi. 

„Esimesel nädalal tegelemegi eelkõige inimeste järjepideva informeerimisega ja anname neile võimaluse anda kaasas olevad salasigaretid ära vabatahtlikult. Selleks oleme seadnud Narva piiripunkti üles ka vastavad konteinerid, kuhu inimesed saavad visata illegaalse kauba ilma, et sellele järgneks karistus. Meile on ju ennekõike oluline, et inimesed mõistaksid, kuidas sellise tegevuse tagajärjed on otseses seoses nende enda turvalisusega,“ lisas Linno.

Aktiivse tollilontrolli aluseks on riskianalüüs ning selles kasutatakse rohelise ja punase koridori süsteemi.

Teavituskampaania eesmärk on tõsta eelkõige piirialadel elavate inimeste teadlikkust tubakatoodete salaturu suurusest ja seetõttu riigil saamata jäänud maksurahade kandumisest kuritegevusse. Kampaania raames selgitatakse, et salasigarettide tarbimine ja sellise tegevuse sallimine on otseses seoses inimeste enda ja nende lähedaste turvalisusega. Teavituskampaania plakatid kannavad sõnumit „Kurjategijad teenivad salasigarettide müügist Eestis keskmiselt üle 40 miljoni euro aastas. Mida selle rahaga saaks teha? Palju. Mida selle rahaga tehakse? Hirmutav. Väikesed seaduserikkumised toetavad suuri kuritegusid.“

23. jaanuar 2013

Veel uudiseid samal teemal

30.10.2020

MTA tuletab meelde: välismaalt tellitud e-sigaretid kuuluvad keelatud kauba alla

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et enne välismaa e-kauplustest tooteid tellides tuleks kontrollida, et tegemist pole keelatud kaubaga.

21.09.2020

MTA töötajad tabasid 9,6 miljonit salasigaretti

Maksu- ja Tolliameti (MTA) uurimisosakonna Lõuna talituse töötajad avastasid kontrolli käigus veoauto haagisest 9,6 miljonit salasigaretti.