Sa oled siin

MTA sulgeb homsest kõik teenindusbürood

10 märts 2021

Maksu- ja Tolliamet (MTA) sulgeb koroonaviiruse leviku tõttu alates homsest, 11. märtsist kuni 11. aprillini kõik teenindusbürood. Paberil tuludeklaratsioone saab esitada ka mai kuus.

Teenindusbürood avatakse esialgse plaani järgi uuesti 12. aprillil. Sulgemine tähendab seda, et teenindusbüroodes ei saa esitada paberil tuludeklaratsioone, samuti ei toimu kliendinõustamisi. Küll aga jääb avatuks tolliteenindus. Füüsiliste isikute tuludeklaratsioonide esitamise tähtaeg on 30. aprillil, ent paberil tuludeklaratsioone võtab MTA vastu ka pärast seda, vähemalt mai lõpuni.

„Vabariigi valitsus kehtestas alates neljapäevast riigis ranged piirangud, et takistada koroonaviiruse levikut. Selleks, et aidata kontakte vähendada ning kaitsta oma klientide ja töötajate tervist, otsustasime teenindusbürood sulgeda,“ ütles MTA klienditeeninduse valdkonnajuht Heli Kullamaa.

Kullamaa lisas, et kuigi lõviosa tuludeklaratsioonidest esitatakse elektrooniliselt, siis on alati inimesi, kes eelistavad deklaratsiooni teha paberil. „Teenindusbüroode sulgemise tõttu võtame paberil deklaratsioone vastu ka pärast tähtaega, ent soovitame siiski esitada deklaratsioon elektrooniliselt, kui vähegi võimalik,“ ütles ta.

Praeguseks on esitatud 585 000 tuludeklaratsiooni, neist 98,5% elektrooniliselt. Esitatud deklaratsioonide põhjal kuulub tagastamisele 175 miljonit eurot enammakstud tulumaksu ning juurdemaksmisele 21 miljonit eurot. Praeguseks on juba tagastatud 110 miljonit eurot. Lisaks on 3100 inimest suunanud enammakstud tulumaksu annetuseks summas 134 000 eurot.

MTA elektroonilised kanalid ja infotelefonid töötavad jätkuvalt – avatuks jäävad infotelefonid 880 0811 (eraklient), 880 0812 (äriklient), 880 0814 (tolliinfo), 880 0815 (e-maksuteenused) ning samuti on võimalus kirjutada e-posti aadressidele eraklient@emta.ee, ariklient@emta.ee, tolliinfo@emta.ee või e-maks@emta.ee. MTA-le saab esitada küsimusi ka iseteeninduskeskkonna e-MTA kaudu (menüüpunktis „Suhtlus“ või jaluses lingilt „Saadan kirja“).

Veel uudiseid samal teemal

16.03.2021

MTA kutsub kõiki piiriülese e-kaubandusega tegelevaid ettevõtjaid koolitusele

Selle aasta 1. juulist tekib e-poodidel võimalus deklareerida ja tasuda piiriüleste tehingute käibemaksukohustus mugavalt ühe akna kaudu. Seetõttu kutsub Maksu- ja Tolliamet (MTA) kaugmüügiga tegelevaid e-poode koolitusele, et tutvustada uut süsteemi.

 

01.03.2021

Aita TSD esitamine kergemaks teha: MTA kutsub väikeettevõtteid testima lihtsustatud TSD vormi prototüüpi

Maksu- ja Tolliamet (MTA) on väikeettevõtetele mõeldes välja töötamas tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni lihtsustatud vaadet ning kutsub raamatupidajaid ja ettevõtjaid selle prototüüpi testima.