Sa oled siin

MTA pidas kinni narkootikumide käitleja

21 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad pidasid aprilli lõpus Tallinnas kinni mehe, kelle omandist leiti üle 1,5 kilogrammi amfetamiini, ligi 500 grammi kokaiini ja 70 grammi ecstasyt.

MTA uurimisosakonna narkotalituse juhi Raul Koppelmaa sõnul viitavad siiani kogutud tõendid, et kahtlustatav Janek võis suures koguses narkootilisi aineid omandada edasimüümise eesmärgil. „Nimelt leiti kahtlustatava kinnipidamisel tema valdusest ja seejärel tema elukoha läbiotsimisel erinevaid narkootilisi aineid kümnete tuhandete eurode väärtuses,“ ütles Koppelmaa. „Sellest võib järeldada, et tegemist ei ole n-ö tänavamüüjaga, vaid kellegagi, kes suutis varustada narkootikumidega tuhandeid inimesi,“ lisas Koppelmaa.

Riigiprokurör Vahur Verte selgitas, et Janek on varasemaltki õiguskaitseasutuste huvi all olnud. „Janek tabati käitlemast arvestatavat kogust narkootikume vaid poolteist aastat pärast vanglast vabanemist. See näitab prokuratuuri hinnangul ilmekalt, et varasematest karistustest pole ta õigeid järeldusi teinud ning seetõttu taotles prokuratuur ta vahistamist,“ lisas riigiprokurör Verte.

Harju maakohus nõustus prokuratuuri taotlusega ja võttis mehe vahi alla.

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viib läbi maksu- ja tolliamet ning juhib riigiprokuratuur.

Videomaterjali leiate siit: https://www.dropbox.com/s/7hbcp4haf7tvst5/20180521_Avastus.mp4?dl=0

 

Kaia-Liisa Kallas
pressiesindaja
Maksu- ja tolliamet
676 1115, 5694 9910
kaia-liisa.kallas@emta.ee

Kaarel Kallas
pressinõunik
Riigiprokuratuur
613 9415, 5788 0640
kaarel.kallas@prokuratuur.ee

Veel uudiseid samal teemal

05.01.2021

Mida pead teadma nüüd, kui Ühendkuningriigi üleminekuperiood sai läbi?

Alates 1. jaanuarist lõppes Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljumise üleminekuperiood, mis tähendab, et kaubanduses UK-ga ei kohaldu enam tolliliidu põhimõtted. See tähendab, et nüüdsest tuleb UK-sse reisides või sealt tulles, sealt pakke tellides või ettevõtete kaubavahetuses arvestada tollitoimingutega.

23.12.2020

MTA sulgeb ajutiselt Muuga tollipunkti

Alates 22. detsembrist kuni esialgse info kohaselt 4. jaanuarini on Muuga tollipunkti Veose 4 teeninduskoht ajutiselt suletud. Palume ebamugavuste pärast vabandust.