Sa oled siin

MTA peadirektor Valdur Laid lahkub ametist ja suundub erasektorisse

2 juuli 2020

Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Valdur Laid lahkub 15. septembrist ametist, et siirduda erasektorisse. Laidi sõnul on tegemist põhjalikult planeeritud ja kaalutud isikliku otsusega, mis paneb punkti ühele tööetapile tema elus.

„Ma lahkun ametist eelkõige kahel põhjusel – esiteks on oluline osa minu jaoks töiselt hingelähedasest MTA-s kas valmis saamas või selgelt liikumas õigel kursil. Ning teisalt tunnetan, et oskan paremini panustada ja juhina väärtust luua organisatsioonis, kus on selged ärilised eesmärgid,“ ütles ta.

„Aitäh kõikidele MTA inimestele, et sain teilt õppida, kogeda uut ning üheskoos panustada MTA ja Eesti riigi heaks. Mulle endale teevad kõige rohkem rõõmu need arengud, mis viisid sammhaaval ellu MTA visiooni – vabatahtlikult maksukuulekat Eestit. Tänu teie pühendunud ja professionaalsele tööle on MTA üks kõrgeimalt usaldatud institutsioone Eesti avalikus sektoris ning eestimaalaste maksukäitumine parimate seas Euroopas,“ lisas Laid.

„Maksu- ja tolliamet on olnud rahandusministeeriumile hea koostööpartner ja jõudnud Valduri juhtimisel mitme olulise verstapostini: maksutulu kogumine on ületanud planeeritut, varimajanduse osakaal on vähenenud, sealhulgas ümbrikupalga saajate hulk on kahanenud ligi poole võrra.  MTA on arendanud mitmeid uusi ja innovaatilisi e-teenuseid, mis teevad maksude tasumise lihtsamaks ja tõstavad nõnda vabatahtlikku maksukuulekust. Tänan Valdurit tehtud töö eest ja loodan, et ta kunagi ka avalikku sektorisse naaseb,“ ütles rahandusminister Martin Helme.

Valdur Laid töötas MTA peadirektorina alates 2017. aasta juunist.

Avalik konkurss MTA uue peadirektori leidmiseks viiakse läbi lähiajal.

Veel uudiseid samal teemal

18.06.2021

Soome ja Eesti maksuametid alustasid reaalajas toimuva andmevahetusega

Eesti Maksu- ja Tolliamet ning Soome Maksuamet on alustanud reaalajas toimuva andmevahetusega, mis tõhustab maksukontrolli, säästab ressurssi ning parandab klientidele pakutavate teenuste kvaliteeti.

 

 

01.03.2021

Uuendatud: MTA Rakvere büroos saab ajutiselt teha vaid tollivormistusi

Maksu- ja Tolliameti Rakvere teenindusbüroos saab 2. kuni 5. märtsini teha vaid tollivormistusi. Muud teenused on koroonaviiruse tõttu ajutiselt peatatud.