Sa oled siin

MTA kutsub testima uue tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsiooni prototüüpi

14 jaanuar 2021

Maksu- ja Tolliamet (MTA) kutsub raamatupidajaid ja ettevõtjaid testima tulu- ja sotsiaalmaksu (TSD) deklaratsiooni prototüüpi ja oma ettepanekuid esitama.

Teenuse prototüübi leiab SIIT. Tagasisidet ja ettepanekuid ootab MTA prototüübi kohta kuni 10. veebruarini MTA kodulehel.

MTA maksude osakonna teenusejuhi Külli Külm-Kivistiku sõnul on tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioon visuaalselt vananenud ja vajab uuendamist. „Parema teenuse pakkumiseks oleme alustanud mõtete koondamist, kuidas anda deklaratsioonile kaasaegne välimus ja teha täitmine kliendile veelgi mugavamaks,“ ütles ta. „Meie soov on pakkuda mugavaid ja käepäraseid avalikke teenuseid ja selleks, et teenus vastaks klientide ootustele, avame TSD prototüübi testimise klientidele.“

Uut deklaratsiooni saab tulevikus esitada, kasutades seniseid kasutusel olnud kanaleid: e-MTA-s andmeid sisestades, failist laadides (csv, xml) ja X-tee kaudu. Lisaks analüüsitakse võimalusi andmeid edastada uudses XBRL GL formaadis.

TSD-d esitab MTA-le igal kuul ligi 90 000 isikut.

Veel uudiseid samal teemal

07.09.2021

MTA tuletab meelde: kontsernisisesed laenud tuleb deklareerida

Maksu- ja Tolliamet (MTA) saadab tänavu esmakordselt meeldetuletused ettevõtetele, kes on MTA hinnangul andnud emaettevõttele või tema tütaräriühingule laenu, kuid pole seda deklareerinud.

03.08.2021

MTA saadab teavitused maksuvaba tulu enamkasutanud inimestele

Maksu- ja tolliamet (MTA) saadab sellel nädalal otseteavitusi inimestele, kes on poole aasta jooksul kasutanud maksuvaba tulu rohkem kui ette nähtud.