Sa oled siin

MTA kutsub testima uue käibedeklaratsiooni prototüüpi

7 detsember 2020

Maksu- ja Tolliametil (MTA) on valmimas uus käibedeklaratsiooni esitamise e-teenus, mille abil saavad ettevõtjad senisest veel lihtsamalt ja mugavamalt oma käibemaksukohustuse deklareerida. MTA kutsub raamatupidajaid ja ettevõtjaid teenuse prototüüpi testima ja oma ettepanekuid esitama.

Teenuse prototüübi leiab siit. Tagasisidet ja ettepanekuid ootab MTA prototüübi kohta kuni 31. detsembrini siin.

MTA maksude osakonna teenusejuhi Monika Jõesaare sõnul on nii käibedeklaratsioon kui ka ühendusesisese käibe aruanne tehniliselt ja visuaalselt vanad rakendused, mis vajavad uuendamist. „Parema teenuse pakkumiseks oleme alustanud mõtete koondamist, kuidas anda deklaratsioonile ja aruandele kaasaegne välimus ja teha täitmine kliendile mugavamaks,“ ütles ta.

„Meie soov on pakkuda mugavaid ja käepäraseid avalikke teenuseid, sellest eesmärgist on kantud ka käibedeklaratsiooni esitamise arendamine. Et saaksime olla kindel, et teenus vastab klientide, eeskätt raamatupidajate ja väikeettevõtjate vajadustele, avasimegi testimise,“ lisas Jõesaar.

Ühe uuendusena kaalub MTA panna ühendusesisese käibe aruande käibedeklaratsiooni juurde ühe lisana, samuti on plaanis ridade juurde infonupud, mis aitavad andmeid paremini täita. Samuti kavatsetakse eeltäita read, mille kohta info on juba MTA andmebaasides olemas (näiteks impordi tehingute andmed) ning arvutada esitamise momendil välja kõrvalekalded (näiteks KMKR numbrite kehtivuse kontroll).

Uut deklaratsiooni saab tulevikus esitada, kasutades seniseid kasutusel olnud kanaleid – e-MTA-s andmeid sisestades, failist laadides (csv, xml) ja X-tee kaudu. Lisaks analüüsitakse võimalusi andmeid edastada uudses XBRL GL formaadis.

Igal kuul esitab MTA-le käibedeklaratsiooni ca 99 000 isikut ja ühendusesisese käibe aruande ca 13 000  isikut.

 

Veel uudiseid samal teemal

26.02.2021

MTA alustab enammakstud tulumaksu tagastamist

Maksu- ja Tolliamet (MTA) alustab tänasest enammakstud tulumaksu tagastamist neile, kes on oma tuludeklaratsiooni juba elektrooniliselt esitanud ja kelle deklaratsioon ei vaja täiendavat kontrolli. Paberil tuludeklaratsiooni esitanutele alustatakse enammakstud tulumaksu tagastamist 19. märtsist.

15.02.2021

MTA soovitab tulla tuludeklaratsiooni esitama mõne päeva pärast

Maksu- ja Tolliamet (MTA) soovitab tulude deklareerimisega mitte kiirustada, kuna järjekorrad on tekkinud nii iseteeninduskeskkonnas kui ka büroodes. Suure kasutajate hulga tõttu on piiratud kasutajate hulk, kes saavad korraga elektrooniliselt tuludeklaratsiooni esitada.