Sa oled siin

MTA kontrollis ümbrikupalga maksmist Valgamaa ehitustel

27 november 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid novembri esimeses pooles Valgamaa ehitusobjekte, et kontrollida ümbrikupalga maksmist. Ümbrikupalga kahtlusega oli kontrollitud 41 ettevõttest kaheksa.
 
Kokku kontrolliti ehitusobjektidel 121 töötajat. Kontrollitud ehitustest neli olid riigihanke objektid, sealjuures leiti töötamise registris registreerimata töötaja just sealt. Ümbrikupalga kahtlusega kaheksast ettevõttest töötasid riigihanke objektidel kokku viis.

MTA maksuauditi osakonna üksuse juht Evelin Muttik: „Ümbrikupalga kahtlusega ettevõtted on need, kus palgatase on oluliselt madalam, kui tegevusvaldkonna keskmine piirkonnas. Meie eesmärk on, et need ettevõtted vaataksid oma maksudeklaratsioonid üle ning teeksid need korda. Täpse maksukohustuse suuruse selgitame välja menetluse käigus.“

Valgamaal oli mitmeid rikkumisi just riigihangete objektidel. Mitmed alltöövõtjad olid töötamise liigiks valinud tasuta töötamise. „Kasumi teenimisele suunatud ehitusettevõtetes on tasuta töötamine siiski väga erandlik ja ei ole usutav, et keegi teeks pikema perioodi vältel tööd palka saamata,“ täheldas Muttik.

„Juhime tähelepanu, et vastutus ümbrikupalgas tasumise eest ei ole üksnes tööandjal, vaid ka töötajal. Ümbrikupalga maksmine ei vabasta palga saajat tulumaksu tasumisest. Kui töötaja palgalt on maksud tasumata, tuleb töötajal endal tasumata tulumaks deklareerida füüsilise isiku tuludeklaratsioonis,“ märkis Muttik.

MTA eesmärk on ümbrikupalga saajate osakaalu vähendada 2021. aastaks 4%-ni. Selleks jätkab amet ümbrikupalkade maksmise ja käibe varjamise tuvastamiseks suunatud vaatlusi üle Eesti.

Veel uudiseid samal teemal

29.03.2019

Tuludeklaratsiooni saab esitada ka pärast 1. aprilli

Sellel aastal saab tuludeklaratsioone esitada kindlasti veel ka aprilli esimeses pooles nii e-maksuametis/e-tollis kui ka paberkandjal.

20.03.2019

MTA kutsub tuludeklaratsiooni esitama

Kutsume teavitustega veel ligi 90 000 inimest e-maksuametisse/e-tolli tuludeklaratsiooni esitama, kes seda senini teinud ei ole. Alustame sel nädalal teavituste saatmist nii nendele inimestele, kes saavad oma enammakstud tulumaksu tagasi kui ka neile, kellel on tõenäoliselt kohustus tulumaksu juurde maksta.