Sa oled siin

MTA kontrollis Raplamaa ja Järvamaa toitlustuskohti

8 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid aprilli lõpus Raplamaal viit ja Järvamaal ühte toitlustusasutust, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist ja töötajate registreerimist. Kontrollitud kuue ettevõtte 18 töötajast oli registreerimata kaks.

MTA maksuauditi üksuse juhi Airi Lepassare sõnul tuleb tihti ette olukordi, kus ettevõtte juhatuse liikmed ise töötavad ettevõttes, kuid on töötajate registris märkimata, nii ka sel korral Raplamaal. „Kui juhatuse liige ise köögis süüa teeb, siis on selge, et ta peab ka ennast töötajate registrisse kandma,“ ütles Lepassar.

Toitlustusasutuste keskmisest madalamat palka maksis Raplamaal kaks äriühingut. „Nende tööandjatega koostöös selgitatakse välja, mis põhjustel on makstav tasu valdkonna keskmisest madalam ja kas osaliselt makstakse töötajatele ümbrikupalka,“ lisas Lepassar.

Järvamaal kontrollitud toitlustuskohas oli töötajate registrisse kantud ainult üks töötaja. Lähemal uurimisel selgus, et ettevõtte tegevusse on haaratud veel kolm inimest, kellest kaks olid töötajate registrisse kantud enda äriühingu alt ja üks inimene registrisse kandmata. „Ka seda ettevõtet jälgime ja nõustame seni, kuni töötajate palgad vastavad valdkonna keskmisele,“ ütles Lepassar.

Amet jätkab ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

11.05.2021

MTA selgitab: kuidas tasuda krüptorahalt maksud?

Krüptorahaga kauplemine kogub üha enam populaarsust ning ostjatel võib tekkida küsimus, kas ja millal tuleb krüptorahalt tasuda maksud. Kokkuvõtlikult öeldes tekib maksukohustus kolmel juhul: konverteerides krüptoraha tavavaluuta vastu, vahetades krüptoraha mõne muu krüptovaluuta vastu või kasutades krüptoraha kaupade või teenuste eest tasumiseks.

 
27.04.2021

MTA hoidis esimeses kvartalis ära rekordilises ulatuses äriühingute kasumite maksuvaba jaotamist

Maksu- ja Tolliameti (MTA) auditiosakonna töögrupp, mis tegeleb äriühingute tulumaksu tasumise kontrollimisega, on selle aasta esimese kolme kuuga ära hoidnud läbi aegade kõige suurema summa ulatuses kasumi ebaseaduslikku maksuvaba jaotamist.