Sa oled siin

MTA kontrollis Raplamaa ja Järvamaa toitlustuskohti

8 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid aprilli lõpus Raplamaal viit ja Järvamaal ühte toitlustusasutust, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist ja töötajate registreerimist. Kontrollitud kuue ettevõtte 18 töötajast oli registreerimata kaks.

MTA maksuauditi üksuse juhi Airi Lepassare sõnul tuleb tihti ette olukordi, kus ettevõtte juhatuse liikmed ise töötavad ettevõttes, kuid on töötajate registris märkimata, nii ka sel korral Raplamaal. „Kui juhatuse liige ise köögis süüa teeb, siis on selge, et ta peab ka ennast töötajate registrisse kandma,“ ütles Lepassar.

Toitlustusasutuste keskmisest madalamat palka maksis Raplamaal kaks äriühingut. „Nende tööandjatega koostöös selgitatakse välja, mis põhjustel on makstav tasu valdkonna keskmisest madalam ja kas osaliselt makstakse töötajatele ümbrikupalka,“ lisas Lepassar.

Järvamaal kontrollitud toitlustuskohas oli töötajate registrisse kantud ainult üks töötaja. Lähemal uurimisel selgus, et ettevõtte tegevusse on haaratud veel kolm inimest, kellest kaks olid töötajate registrisse kantud enda äriühingu alt ja üks inimene registrisse kandmata. „Ka seda ettevõtet jälgime ja nõustame seni, kuni töötajate palgad vastavad valdkonna keskmisele,“ ütles Lepassar.

Amet jätkab ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2020

Palume tööandjatel kontrollida töötajate teise samba pensionimaksete jätkamist

Teise samba maksete ajutise peatamise avalduse on esitanud 9575 inimest, nende makse sambasse peatub detsembrist kuni uue aasta septembrini. Tööandjad peavad enne detsembris palga maksmist kindlaks tegema, kas nende töötajate makse jätkub või ei. Seda saab teha Pensionikeskuse kaudu.

22.10.2020

Ettevõtluskontodega on kogutud üle miljoni euro makse

Läinud aasta alguses Maksu- ja Tolliameti (MTA) ning LHV koostöös turule toodud ettevõtluskonto on leidnud väga aktiivset kasutust. Vähem kui kahe aastaga on Eestis avatud üle 3000 ettevõtluskonto.