Sa oled siin

MTA kontrollis Narvas kaubandusettevõtteid

13 märts 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud külastasid märtsi alguses Narva kaubandusettevõtteid, et kontrollida töötamise registreeringut, töötasude deklareerimist ning võimalikku käivete varjamist. Kokku kontrollitud 75 töötajast vaid neljal puudus nõuetekohane registreering, kuid probleeme esines tegelike töötasude deklareerimise ning käivete varjamisega.

MTA maksuauditi osakonna üksusejuhi Külli Koidumäe sõnul keskenduti ettevõtete deklareerimata käibe tuvastamisele ning ümbrikupalga maksmisele. „Oli väga positiivne, et ettevõtted olid valdavalt oma töötajad registrisse kandnud, kuid puudujääke  esines ümbrikupalga maksmise ning ettevõtte käivete varjamisega,“ ütles Koidumäe.

MTA nõustas eelmisel aastal osasid kontrollitud äriühinguid, et nad saaksid oma maksuasjad korda teha, kuid valdav osa oma maksukäitumist ei muutnud. Vaatluse käigus kogutud 14 äriühingu andmed näitasid, et puudusi esineb töötasude deklareerimisel ning ettevõtte käibe varjamises. Ühe kaupleja juurest avastati ka 38 pakki Venemaa maksumärkidega sigarette, mille menetlemisega tegeleb edasi MTA tolliosakond.

„Eksimuste korral aitame asjad äriühingutel korda saada, kuid korduvrikkujate puhul oleme kindlasti juba rangemad,“ lisas Koidumäe.

MTA jätkab vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ja ohtude teemal üle kogu Eesti, sealhulgas senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

22.12.2020

MTA tuletab meelde: metsatehingutest tuleb õigeaegselt teada anda

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 10. jaanuariks peavad kõik raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.

 

09.12.2020

Eesti inimeste soov makse maksta kasvas teist aastat järjest

Eesti inimeste maksutahe paranes teist aastat järjest, selgus Maksu ja Tolliameti (MTA) tellimusel valminud avaliku arvamuse uuringust. Suur osa Eesti elanikest leiab, et maksude maksmine on tema kui kodaniku tähtis kohus – selle väitega nõustus täielikult või osaliselt 93% vastanutest. Kolmveerand eestimaalastest tunneks end halvasti, kui jätaks maksud tasumata. „Musta töö“ tegemisse suhtub täiesti taunivalt 39% vastanutest, ent viiendik ei näe selles probleemi.