Sa oled siin

MTA kontrollis Lääne-Virumaa ehitusobjekte

22 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid eelmisel nädalal üheksat Lääne-Virumaa ehitusobjekti, et kontrollida töötjate registreerimist ja võimalikku ümbrikupalga tasumist. Kontrollitud 78 töötajast oli registreerimata 14.

MTA maksuauditi üksuse juhi Külli Koidumäe sõnul olid seekord luubi all renoveeritavad ehitised. "Suveperioodil tehakse palju kortermajade fassaaditöid, kuhu kaasatakse hooajalist tööjõudu. Märkimisväärne oli seekord see, et ühel ehitusobjektil olid kõik viis ehitajat registreerimata. Tuletame meelde, et ka kõik hooajalised töötajad tuleb kindlasti registreerida,” ütles Koidumäe.

“Ühel ehitusobjektil töötasid kaks ettevõtte juhatuse liiget, kes ei olnud töötajate registrisse kantud, kuid parandasid selle vea ja on nüüd töölepinguga registris kirjas. Oleme juhatuse liikmeid varemgi ehitusel töötamast leidnud ja kindlasti tuleb ka neil oma töötamine registreerida,” lisas Koidumäe.

Kontrollitud äriühingutest neli oli sellist, kus palgatase jääb oluliselt alla sama tegevusala keskmisele palgale. „Need äriühingud kutsume nõustamisele, et selgitada välja väikese palgataseme põhjus ning vähendada nende ettevõtete maksuriske,“ ütles Koidumäe.

MTA jätkab vaatluste tegemist ja ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ning ohtude teemal üle Eesti, sealhulgas senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2020

Palume tööandjatel kontrollida töötajate teise samba pensionimaksete jätkamist

Teise samba maksete ajutise peatamise avalduse on esitanud 9575 inimest, nende makse sambasse peatub detsembrist kuni uue aasta septembrini. Tööandjad peavad enne detsembris palga maksmist kindlaks tegema, kas nende töötajate makse jätkub või ei. Seda saab teha Pensionikeskuse kaudu.

22.10.2020

Ettevõtluskontodega on kogutud üle miljoni euro makse

Läinud aasta alguses Maksu- ja Tolliameti (MTA) ning LHV koostöös turule toodud ettevõtluskonto on leidnud väga aktiivset kasutust. Vähem kui kahe aastaga on Eestis avatud üle 3000 ettevõtluskonto.