Sa oled siin

MTA kontrollis Lääne-Virumaa ehitusettevõtteid

27 märts 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud külastasid eelmisel nädalal kuut ehitusobjekti Lääne-Virumaal, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga tasumist. Kontrollitud 34 äriühingu 107 töötajast oli registreerimata seitse.

MTA maksuauditi osakonna üksusejuhi Külli Koidumäe sõnul on Lääne-Virumaal töötajad valdavalt registreeritud, kuid probleeme esineb jätkuvalt osalise ümbrikupalga maksmisel. „Ka antud kontrollide puhul jäid meile silma kuus äriühingut, kelle puhul tekkis kahtlus, kas ametlikult deklareeritud palk vastab tegelikult makstavale tasule,“ ütles Koidumäe.

„Jälgime hoolikalt kontrollitud ehitusettevõtete keskmisi palgatasemeid ning kui äriühingu poolt deklareeritud tasud jäävad märkimisväärselt piirkondlikule keskmisele alla, siis aitame nõustamise vormis ettevõtte maksuasjad korda saada,“ tõi Koidumäe näite ja lisas, et korduvrikkumiste puhul ollakse siiski juba rangemad.

„Tahaks ka töötajate endi tähelepanu juhtida, et MTA ametnikele valeütluste andmisel riskitakse ise menetluse alla sattumisega. Ka eelmisel nädalal toimunud kontrollide käigus püüti ühel juhul maksuaudiitoritele jätta muljet, et isik tegelikult ei tööta objektil, kuid hilisem korduvkülastus tõestas siiski vastupidist,“ selgitas Koidumäe.

MTA jätkab vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ja ohtude teemal üle kogu Eesti, sealhulgas senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

26.01.2021

MTA määras eelmisel aastal ümbrikupalga kontrollide tulemusena juurde 12,45 miljonit eurot makse

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad viisid 2020. aastal läbi 1046 tööjõumaksudega seotud kontrolli ja juurde määrati kokku 12,45 miljonit eurot tööjõumakse.

22.12.2020

MTA tuletab meelde: metsatehingutest tuleb õigeaegselt teada anda

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 10. jaanuariks peavad kõik raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.