Sa oled siin

MTA kontrollis Jõgevamaa ehitus- ja toitlustusettevõtteid

10 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid aprilli lõpus Jõgevamaal viit ehitusobjekti ja nelja toitlustusasutust, et vaadata üle töötajate andmed registris. Külastatud 26 äriühingu 73 töötajast oli registreerimata üks inimene.

MTA maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiku sõnul olid Jõgevamaa toitlustusasutustes kõik töötajad registreeritud, ehitusel töötanutest oli registreerimata üks inimene. „Veendusime, et tööandjad peavad töötamise registreerimist oluliseks ning töötajad ise on registrisse kuulumisest huvitatud,“ ütles Muttik.

„Samas maksavad kaheksa ettevõtet võrreldes valdkonna keskmisega oluliselt madalamat palka, mis ei välista osalist ümbrikupalga maksmist. Seetõttu jätkame sellel teemal kindlasti nõustamist, mille käigus selgitame koostöös tööandjatega välja, mis põhjustel on makstav tasu valdkonna keskmisest nii palju madalam,“ lisas Muttik.

Amet jätkab ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2020

Palume tööandjatel kontrollida töötajate teise samba pensionimaksete jätkamist

Teise samba maksete ajutise peatamise avalduse on esitanud 9575 inimest, nende makse sambasse peatub detsembrist kuni uue aasta septembrini. Tööandjad peavad enne detsembris palga maksmist kindlaks tegema, kas nende töötajate makse jätkub või ei. Seda saab teha Pensionikeskuse kaudu.

22.10.2020

Ettevõtluskontodega on kogutud üle miljoni euro makse

Läinud aasta alguses Maksu- ja Tolliameti (MTA) ning LHV koostöös turule toodud ettevõtluskonto on leidnud väga aktiivset kasutust. Vähem kui kahe aastaga on Eestis avatud üle 3000 ettevõtluskonto.