Sa oled siin

MTA kontrollis Jõgevamaa ehitus- ja toitlustusettevõtteid

10 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid aprilli lõpus Jõgevamaal viit ehitusobjekti ja nelja toitlustusasutust, et vaadata üle töötajate andmed registris. Külastatud 26 äriühingu 73 töötajast oli registreerimata üks inimene.

MTA maksuauditi üksuse juhi Evelin Muttiku sõnul olid Jõgevamaa toitlustusasutustes kõik töötajad registreeritud, ehitusel töötanutest oli registreerimata üks inimene. „Veendusime, et tööandjad peavad töötamise registreerimist oluliseks ning töötajad ise on registrisse kuulumisest huvitatud,“ ütles Muttik.

„Samas maksavad kaheksa ettevõtet võrreldes valdkonna keskmisega oluliselt madalamat palka, mis ei välista osalist ümbrikupalga maksmist. Seetõttu jätkame sellel teemal kindlasti nõustamist, mille käigus selgitame koostöös tööandjatega välja, mis põhjustel on makstav tasu valdkonna keskmisest nii palju madalam,“ lisas Muttik.

Amet jätkab ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

11.05.2021

MTA selgitab: kuidas tasuda krüptorahalt maksud?

Krüptorahaga kauplemine kogub üha enam populaarsust ning ostjatel võib tekkida küsimus, kas ja millal tuleb krüptorahalt tasuda maksud. Kokkuvõtlikult öeldes tekib maksukohustus kolmel juhul: konverteerides krüptoraha tavavaluuta vastu, vahetades krüptoraha mõne muu krüptovaluuta vastu või kasutades krüptoraha kaupade või teenuste eest tasumiseks.

 
27.04.2021

MTA hoidis esimeses kvartalis ära rekordilises ulatuses äriühingute kasumite maksuvaba jaotamist

Maksu- ja Tolliameti (MTA) auditiosakonna töögrupp, mis tegeleb äriühingute tulumaksu tasumise kontrollimisega, on selle aasta esimese kolme kuuga ära hoidnud läbi aegade kõige suurema summa ulatuses kasumi ebaseaduslikku maksuvaba jaotamist.