Sa oled siin

MTA kontrollis Järvamaa ehituse ja toitlustuse ettevõtteid

27 märts 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud külastasid eelmisel nädalal viit majutus- ja toitlustusasutust ning viit ehitusobjekti Järvamaal, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga tasumist. Kontrollitud ettevõtete 34 töötajast oli kaks registreerimata ning ühe äriühingu puhul alustati menetlust osalise ümbrikupalga maksmise kahtluse tõttu.

MTA maksuauditi osakonna üksusejuht Airi Lepassare sõnul on positiivne, et valdavalt peavad Järvamaa ettevõtjad töötajate registreerimise nõutest kinni ning keskmiselt on Järvamaal registreerimata töötajate osakaal püsinud alla 6 protsendi. „Ka maakondade võrdluses keskmisest kõrgem mediaanpalk MTA andmete alusel viitab, et Järvamaa ettevõtjad pigem hoiavad oma maksuasjad korras,“ lisas Lepassar.

Tema sõnul on ümbrikupalga tasumise probleemi vähendamine järgmistel aastatel MTA olulisimaks eesmärgiks. „Kuigi töötajad on valdavalt registreeritud, siis vajakajäämisi näeme siiski osalise ümbrikupalga maksmises. Ka Järvamaal pöördume sel aastal ettevõtjate poole, kelle puhul näeme võimalikke kõrvalekaldeid ja eksimuste puhul aitame nõustamisega asjad korda saada. Korduvrikkujate puhul oleme aga juba rangemad,“ selgitas Lepassar.

MTA jätkab vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ja ohtude teemal üle kogu Eesti, sealhulgas senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

22.12.2020

MTA tuletab meelde: metsatehingutest tuleb õigeaegselt teada anda

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 10. jaanuariks peavad kõik raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.

 

09.12.2020

Eesti inimeste soov makse maksta kasvas teist aastat järjest

Eesti inimeste maksutahe paranes teist aastat järjest, selgus Maksu ja Tolliameti (MTA) tellimusel valminud avaliku arvamuse uuringust. Suur osa Eesti elanikest leiab, et maksude maksmine on tema kui kodaniku tähtis kohus – selle väitega nõustus täielikult või osaliselt 93% vastanutest. Kolmveerand eestimaalastest tunneks end halvasti, kui jätaks maksud tasumata. „Musta töö“ tegemisse suhtub täiesti taunivalt 39% vastanutest, ent viiendik ei näe selles probleemi.