Sa oled siin

MTA kontrollis Ida-Virumaa ehitusettevõtteid

7 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) audiitorid külastasid aprilli lõpus Narva ning Narva-Jõesuu ehitusobjekte, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist. Ehitustel kontrollitud 70 töötajast oli registreerimata neli.

MTA maksuauditi osakonna üksusejuhi Külli Koidumäe sõnul tekkis Ida-Virumaal kontrollitud ettevõtetest seitsme puhul kahtlus, et ametlikult deklareeritud palk ei vasta tegelikkusele. „Ühe äriühingu vaatlusel avastasime korduva rikkumise, kus töötajad ei olnud töötamise registrisse kantud,“ ütles Koidumäe.

„Kui kontrollitud ettevõtte töötajate palgatase jääb suures osas alla valdkonna ja piirkonna keskmisele, siis selgitame välja selle põhjused ja tegeliku maksukohustuse suuruse. Korduvrikkumistega oleme kindlasti rangemad,“ lisas Koidumäe.

Amet jätkab ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

22.12.2020

MTA tuletab meelde: metsatehingutest tuleb õigeaegselt teada anda

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 10. jaanuariks peavad kõik raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.

 

09.12.2020

Eesti inimeste soov makse maksta kasvas teist aastat järjest

Eesti inimeste maksutahe paranes teist aastat järjest, selgus Maksu ja Tolliameti (MTA) tellimusel valminud avaliku arvamuse uuringust. Suur osa Eesti elanikest leiab, et maksude maksmine on tema kui kodaniku tähtis kohus – selle väitega nõustus täielikult või osaliselt 93% vastanutest. Kolmveerand eestimaalastest tunneks end halvasti, kui jätaks maksud tasumata. „Musta töö“ tegemisse suhtub täiesti taunivalt 39% vastanutest, ent viiendik ei näe selles probleemi.