Sa oled siin

MTA kontrollis Hiiumaa ettevõtjate tööjõumaksude tasumist

10 aprill 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) ametnikud külastasid eelmisel nädalal Hiiumaal tegutsevaid ettevõtteid, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist. Kontrollitud 11 ettevõtte töötajatest olid kõik 32 registreeritud.

MTA maksuauditi üksusejuhi Airi Lepassare sõnul võib antud külastuste põhjal öelda, et Hiiumaal on töötamise registreerimisega valdavalt hästi. „Täiendavalt võtame aga veel vajadusel ühendust nende ettevõtetega, kelle poolt makstav palk oli võrreldes teiste samas piirkonnas ja samal tegevusalal tegutsevate ettevõtetega oluliselt madalam. Suhtluse käigus selgitame koostöös ettevõtete esindajatega, kas selline olukord võib olla põhjendatud,“ lisas Lepassar.

Lisaks ettevõtete külastusele kohtuti ka Hiiumaa vallavalitsuse esindajatega, et arutada, kuidas vald hankijana saab aidata kaasa ümbrikupalga probleemi vähendamisele. Üheks MTA poolt tutvustatud võimaluseks on sellest aastast jõustunud riigihangete seaduse säte, mis kohustab ehitustööde hankijat nõudma selgitust, kui pakkuja või tema alltöövõtja töötajate keskmine töötasu on alla 70% ehitusvaldkonna keskmisest töötasust. Lisaks tutvustas MTA erinevate maksuandmete tõendite väljastamise võimalusi pakkuja tausta kontrollimiseks, et seda kasutada ka ehitaja  töövõtuahelast ülevaate saamiseks.

„Amet saab valda kui riigihanke läbiviijat aidata taustakontrolli tegemisel ja kõrvaldamise otsuse põhjendamisel, kui on avalikest andmetest näha, et ehitusettevõttel võib olla ümbrikupalga maksmise kahtlus. Sellise kontrolli eesmärk on, et inimeste poolt maksudena tasutud raha eest osutaks teenust korrektne ettevõtja,“ selgitas Lepassar.

MTA jätkab vaatluste tegemist ning ettevõtjate nõustamist ümbrikupalkade riskide ja ohtude teemal üle kogu Eesti, sealhulgas senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

22.12.2020

MTA tuletab meelde: metsatehingutest tuleb õigeaegselt teada anda

Maksu- ja Tolliamet (MTA) tuletab meelde, et 10. jaanuariks peavad kõik raieõigust ja metsamaterjali ostnud või müünud isikud esitama metsatehingute teatise.

 

09.12.2020

Eesti inimeste soov makse maksta kasvas teist aastat järjest

Eesti inimeste maksutahe paranes teist aastat järjest, selgus Maksu ja Tolliameti (MTA) tellimusel valminud avaliku arvamuse uuringust. Suur osa Eesti elanikest leiab, et maksude maksmine on tema kui kodaniku tähtis kohus – selle väitega nõustus täielikult või osaliselt 93% vastanutest. Kolmveerand eestimaalastest tunneks end halvasti, kui jätaks maksud tasumata. „Musta töö“ tegemisse suhtub täiesti taunivalt 39% vastanutest, ent viiendik ei näe selles probleemi.