Sa oled siin

MTA kontrollis Harjumaa toitlustuskohti

10 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid aprilli lõpus Harjumaal ja Tallinnas tegutseva äriühingu kolme toitlustuskohta, et kontrollida võimalikku ümbrikupalga maksmist ja töötajate registreerimist. Kohapeal kontrollitud kaheksast töötajast oli registreerimata viis.

MTA maksuauditi üksuse juhi Oscar Õuna sõnul ilmnes kontrolli käigus, et ettevõtte kolmes tegevuskohas töötas kokku ca 10 inimest, kelle palgaväljamakseid ei deklareeritud. „Toitlustussektoris on sellises suures ulatuses musta tööjõu kasutamine meie kontrollipraktikas jäänud aina harvemaks, aga nagu konkreetne kontroll näitas, siis kahjuks seda siiski tuleb ette. Eelmisel aastal kontrollis MTA üle Eesti toitlustussektoris 1168 inimese töötamist ja nendest 77 (6,6%) olid registreerimata. „Ettevõtted, kus töötajaid ei registreerita ja makstakse ümbrikupalka on jätkuvalt meie üks suurimaid prioriteete, millega tegeleda,“ Ütles Õun.

Samuti selgus kontrollimisel, et ettevõte varjab oma käivet. „Kui rikkumisi tuleb ette mitmes valdkonnas, siis kasutame rangemaid meetmeid, et tööandja oma maksuasjad korda teeks,“ lisas Õun.

Amet jätkab ümbrikupalga maksmise tuvastamiseks vaatlusi üle Eesti, senisest rohkem ka väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2020

Palume tööandjatel kontrollida töötajate teise samba pensionimaksete jätkamist

Teise samba maksete ajutise peatamise avalduse on esitanud 9575 inimest, nende makse sambasse peatub detsembrist kuni uue aasta septembrini. Tööandjad peavad enne detsembris palga maksmist kindlaks tegema, kas nende töötajate makse jätkub või ei. Seda saab teha Pensionikeskuse kaudu.

22.10.2020

Ettevõtluskontodega on kogutud üle miljoni euro makse

Läinud aasta alguses Maksu- ja Tolliameti (MTA) ning LHV koostöös turule toodud ettevõtluskonto on leidnud väga aktiivset kasutust. Vähem kui kahe aastaga on Eestis avatud üle 3000 ettevõtluskonto.