Sa oled siin

MTA kontrollis Haapsalu ehitusobjekte

24 mai 2018

Maksu- ja tolliameti (MTA) töötajad külastasid mai alguses Haapsalus viit ehitusobjekti, et kontrollida töötajate registrisse kandmist ja töötasude deklareerimist. Kontrollitud 12 äriühingu 38 töötajast oli registreerimata kolm.

MTA maksuauditi üksuse juhi Airi Lepassare sõnul helistati ehitusel registreerimata töötajate tööandjatele ja paluti inimesed registrisse kanda. “Kaks töötajat kahest ettevõttest ka selle peale registreeriti,” ütles Lepassar.

„Veel huvitab meid lisaks töötamise registreerimisele see, kas ehitusettevõtte palgatase jääb suures ulatuses alla valdkonna ja piirkonna keskmise. Kuna registreerimata tööjõuga Haapsalu ettevõtetes see nii oli, siis jätkame menetlust ja selgitame välja nende tegeliku maksukohustuse,“ lisas Lepassar.

“Maksuaudiitorid keskenduvad suvekuudel taas ka rohkem eramuehitusega tegelevatele ettevõtetele, kuna registreerimata töötajate arv on selles sektoris pea kolm korda suurem võrreldes muude sektoritega,” sõnas Lepassar

MTA jätkab registreerimata töötajate ja ümbrikupalkade maksmise vähendamisele suunatud vaatlusi üle Eesti, sealhulgas senisest rohkem just väikelinnades ja asulates.

Veel uudiseid samal teemal

17.11.2020

Palume tööandjatel kontrollida töötajate teise samba pensionimaksete jätkamist

Teise samba maksete ajutise peatamise avalduse on esitanud 9575 inimest, nende makse sambasse peatub detsembrist kuni uue aasta septembrini. Tööandjad peavad enne detsembris palga maksmist kindlaks tegema, kas nende töötajate makse jätkub või ei. Seda saab teha Pensionikeskuse kaudu.

22.10.2020

Ettevõtluskontodega on kogutud üle miljoni euro makse

Läinud aasta alguses Maksu- ja Tolliameti (MTA) ning LHV koostöös turule toodud ettevõtluskonto on leidnud väga aktiivset kasutust. Vähem kui kahe aastaga on Eestis avatud üle 3000 ettevõtluskonto.