Sa oled siin

MTA ja PPA kontrollisid ühisoperatsioonil narkootiliste ja psühhotroopsete ainete salakaubavedu

14 juuni 2013

Eelmise nädala neljal päeval toimus Koidula ja Luhamaa piiripunktides, Valgamaa teedel ja Ikla-Pärnu maanteel MTA ning PPA ühisoperatsioon, mille eesmärgiks oli narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ebaseadusliku Eestisse toimetamise tõkestamine. Operatsiooni käigus kontrolliti riskianalüüsile ja loodud riskiprofiilile tuginedes 676 sõidukit.

MTA teabeosakonna juhataja Tõnis Kuuse sõnul oli ühisoperatsiooni eesmärgiks tõkestada ja avastada narkootiliste ainete ning lähteainete ebaseaduslikku toimetamist Eestisse. „MTA ja PPA teevad väga tihedat igapäevast koostööd erinevates valdkondades, kuid narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ebaseadusliku käitlemise tõkestamine on mõlema ametkonna üks prioriteete,“ märkis Kuuse. 
„Koostöö ja selliste operatsioonide eesmärk on uimastikaubitsejate tabamine ja piiriülese kuritegevuse tõkestamine,“ lisas Kuuse. 

PPA piirivalveosakonna teabebüroo juht Inge Lindsaar ütles, et narkokuritegevuse näol on tegemist väga mitmetahulise probleemiga ning sellega edukas võitlemine eeldab nii PPA sees efektiivset ühist tegutsemist kui ka koostööd vahetut piirikontrolli teostavate ametkondade nagu toll ja piirivalve vahel. „Vahetame omavahel infot, koostame ühiseid riskianalüüse ja planeerime rahvusvahelist koostööd narkootikumide salakaubaveo vastu võitlemiseks,“ selgitas Inge Lindsaar. „Lisaks konkreetsetele töötulemustele on selliste operatsioonide lisandväärtuseks üldpreventsioon ja sarnaseid operatsioone saab erinevates piiripunktides toimuma veel mitmeid ka edaspidi,“ lisas Lindsaar. 

Neljal päeval kokku oli erinevatesse kontrolltoimingutesse kaasatud nii tolli- kui ka politseiametnikke, samuti kasutati kontrollidel mõlema ametkonna teenistuskoeri. Kontrollide tulemusena avastati narkootilist ainet, 40 liitrit piiritust, gaasipüstol, teleskoopnui, hulgaliselt puuduvaid reisidokumente ja liiklusseaduse rikkumisi.

14. juuni 2013

Veel uudiseid samal teemal

17.12.2019

MTA konfiskeeris Jüris üle 60 kg uimasteid, kinni peeti Eesti kodanikud

Maksu- ja tolliameti (MTA) narkotalituse uurijad pidasid 1. detsembril Jüri alevikus Pärna teel kinni kolm Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse enam kui 60 kg erinevate narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises.

22.10.2019

MTA pidas kinni narkootikumide müügiga tegeleva kuritegeliku grupi

Juuli keskel pidasid maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad kriminaalasja raames kinni seitse Eesti kodanikku, keda kahtlustatakse narkootikumide Eesti turule toomises ja müümises.